Доступність посилання

ТОП новини

Саакашвілі може очолити Антикорупційне бюро України (огляд преси)


Саакашвілі не пов’язаний із жодною групою впливу в Україні – експерт

Колишній президент Грузії Михаїл Саакашвілі планує взяти участь у конкурсі на посаду директора Антикорупційного бюро України. Його програма дій буде заснована на грузинському досвіді успішної боротьби з корупцією. Міхаїла Саакашвілі, як переконує тижневик «Країна», лобіює Петро Порошенко. Схвально ставиться по Саакашвілі на чолі Антикорупційного бюро і експерт видання. Адже він не пов’язаний із жодною групою впливу в Україні. На нього немає компромату. Він зможе бути максимально незалежний. Не покриватиме чиновників, навіть пов’язаних із Порошенком. Хоча матиме з президентом тісний контакт. У цьому великий плюс. Мінус – Саакашвілі може стати королем без королівства якщо не матиме команди, на яку можна спертися. Якщо Саакашвілі зможе показати себе ефективним борцем з корупцією в Україні, це збільшить його шанси повернутися у велику грузинську політику. Це – основна його мотивація, вважає експерт.

Сьогодні Верховна Рада планує розглянути зняття недоторканності з депутатів та суддів. Про те, чому важливо зробити суддів «рівними серед рівних», розповідає газета «Україна молода». Видання пише, що нинішня система притягнення судді до відповідальності – громіздка, алогічна і така, яка де-факто не залишає жодної надії на справедливість. Пересічний громадянин позбавлений шансу самостійно поскаржитись на суддю. Він мусить звернутися до народного депутата або до уповноваженого з прав людини, або до органів місцевої влади для того, щоб вони вислухали його та допомогли у конфлікті з Фемідою. Але й усі вищеназвані інституції є безпорадними перед всесильним суддею. Якщо говорити зовсім просто, то суддю в Україні тільки тоді можуть притягнути до відповідальності, коли в цьому є політична доцільність. Якщо доцільності нема, то який би гріх не тяжів на совісті служителя Феміди, він вважатиме себе цілком захищеним – доки матиме надійний «дах». Щоправда, інколи зміна політичного режиму вносить деякі корективи у такий розклад, але навіть це трапляється не завжди. Саме тому одіозні судді Родіон Кірєєв та Інна Отрош вчасно втекли з материкової України в окупований Крим. Докладніше про безкарність суддів йдеться в статті «Дах» для слуг народу».

Бойовики «Моторолли» зачищають Вуглегірськ від українських військових так: наближаючись до будь-якої будівлі на танку, стріляють в неї прямою наводкою, а маленькі будиночки прямо з мешканцями валять бронетехнікою. Жителів окупованого Вуглегірська Донецької області, в якому тривають бойові дії, «деенерівці» насильно евакуюють у... зону АТО – Горлівку та Єнакієве. Детальніше про це розповідає газета «Факти».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG