Доступність посилання

ТОП новини

У Чехії готуються передати до Сенату петицію за відставку чеського президента


Чеська громадська ініціатива «Президенте, відійдіть!» повідомила, що станом на сьогодні зібрано понад 10 тисяч підписів чеських громадян із вимогою відставки президента Чехії Мілоша Земана.

Як сказав Радіо Свобода один із чеських громадських активістів Міхал Майзнер, петицію вже підписало 10 067 осіб, до кінця лютого петиція буде передана на розгляд до Сенату – верхньої палати Парламенту Чехії.

Як повідомляють чеські ЗМІ, 10-тисячним громадянином, який поставив підпис під петицією за відставку Земана, став чоловік, не згодний із закордонною політикою президента.

Саме незгода із заявами і діями президента Чехії, які стосуються його закордонної політики, зокрема, його ставлення до подій в Україні, є головним мотивом, чому петицію за відставку Земана підписала така велика кількість громадян.

Багато чехів не погоджується з поглядами президента, який ставить під сумнів санкції Заходу щодо Росії, вони розглядають дії Мілоша Земана як такі, що підтримують президента Росії Володимира Путіна. Ще в листопаді минулого року тисячі чехів вийшли на демонстрацію із закликом до відставки президента, показавши йому «червону картку».

Відповідно до чинного чеського законодавства, Сенат повинен розглянути петицію і висловити до неї своє ставлення. Верхня палата Парламенту Чехії, за Конституцією, має повноваження розглядати діяльність президента, аж до складання скарги на нього до Конституційного суду. В разі відхилення вимоги про відставку президента ініціатори петиції мають право самі звернутись до Конституційного суду країни.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG