Доступність посилання

ТОП новини

Меркель і Олланд прибувають до Москви на переговори про мир на сході України


Анґела Меркель прибуває до Москви, 6 лютого 2015 року

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд прибули сьогодні до столиці Росії на переговори з російським президентом Володимиром Путіним про можливість досягти миру в частині сходу України.

Вони мають подати Путіну нові пропозиції щодо припинення конфлікту, внаслідок якого загинули вже понад 5 тисяч 350 людей, а міжнародна напруженість зросла до рівнів, небачених із часів Холодної війни.

Франсуа Олланд прибуває до Москви, 6 лютого 2015 року
Франсуа Олланд прибуває до Москви, 6 лютого 2015 року

Перед тим, як вирушити до Москви, Олланд заявив, що їде до Росії з метою досягти всеосяжної угоди про припинення насильства в Україні, а Меркель сказала, що не певна, чи зустріч із Путіним призведе до досягнення перемир’я.

Про пропозиції Меркель і Олланда офіційно повідомляли без подробиць тільки те, що вони ґрунтуються на повному дотриманні мінських домовленостей від вересня минулого року і суверенітету й територіальної цілісності України. Деякі неофіційні повідомлення, що припускали можливість значних поступок Путіну з боку України і Заходу, були спростовані.

Керівники Німеччини і Франції вчора відвідали Київ і зустрілися з президентом Петром Порошенком. Після зустрічі міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що зустріч «пройшла добре», і додав: «На Україну не тиснуть. Франція і Німеччина нам допомагають повернути мир». За його словами, керівники трьох держав «обговорили кроки, щоб Мінські домовленості запрацювали» повністю.

XS
SM
MD
LG