Доступність посилання

ТОП новини

США нагадують Іранові про необхідність завершити ядерні переговори до березня


Джон Керрі (л) і Могаммад Джавад Заріф (п), архівне фото

Державний секретар США Джон Керрі заявив сьогодні міністрові закордонних справ Ірану Могаммадові Джаваду Заріфові, що переговори щодо суперечливої іранської ядерної програми мають бути завершені до березня.

Упродовж двогодинної зустрічі, що відбулася на берегах Мюнхенської конференції з питань безпеки, Керрі повторив Заріфові на бажанні США, щоб політичні умови домовленості були досягнені до кінця березня, повідомив журналістам американський посадовець на умовах анонімності.

Шість провідних держав світу й Іран не змогли досягти повної й постійної домовленості щодо іранської ядерної програми в раніше визначений термін наприкінці минулого року й домовилися продовжити цей термін із тим, що політичної домовленості необхідно досягти до 31 березня, а остаточної, з усіма технічними деталями, – до 30 червня цього року.

За такою домовленістю в разі її досягнення з Ірану мали б зняти накладені проти нього широкі санкції міжнародної спільноти і окремих країн та їхніх об’єднань, а Тегеран мав би скоротити свою ядерну програму так, щоб вона вже не викликала занепокоєння світу. Нині чинна попередня тимчасова домовленість, за якою Іран частково обмежив цю свою програму, а проти нього частково зняли санкції.

У світі непокояться, що ядерна програма Ірану може мати на меті здобуття ядерної зброї. Тегеран на словах заперечує це й заявляє про суто мирний характер цієї програми, але доказів цього, яких вимагає світова спільнота, не надає.

XS
SM
MD
LG