Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко каже, що «знає результат» можливого референдуму про федералізацію


(архівне фото)

Президент Петро Порошенко заявив у суботу, що питання автономії окремих регіонів України вимагає змін до Конституції і може бути проведене тільки через референдум.

Як сказав голова держави, виступаючи перед журналістами на берегах Мюнхенської конференції з питань безпеки, він готовий поставити на референдум такі питання, як федералізація, до якого входить можливість автономії регіонів, чи державної мови – «і я знаю результати», наголосив Порошенко.

Він також знову повторив, що Україна готова піти на нове повне припинення вогню і що конфлікт у частині сходу України треба вирішувати через виконання в повному обсязі мінських домовленостей, які не виконують російська сторона і «підконтрольні їй терористи». Але при цьому президент припустив можливість «певної модифікації» цих домовленостей, якщо вона не суперечитиме їхнім засадам.

Закон України щодо частини Донбасу, ухвалений на виконання мінських домовленостей і зірваний сепаратистами, передбачав для захоплених ними регіонів тимчасовий, на три роки, особливий порядок здійснення місцевого самоврядування за умови місцевих виборів, здійснених за українським законодавством і під міжнародним контролем.

Раніше Порошенко багато разів заявляв, що твердо стоїть на позиції, що в Україні неможлива ніяка федералізація, а державна мова може бути тільки єдина українська.

Україна також наполягала, що мінські домовленості мають бути виконані в тому вигляді, як були укладені – включно з лінією контакту сторін, як вона була визначена 19 вересня минулого року. Після того сепаратисти, порушуючи домовленості й користуючись тим, що Україна дотримувалася припинення вогню, збройною силою захопили ще значні території. Нині вони і Росія хочуть зафіксувати нову лінію контакту станом на нинішній час.

XS
SM
MD
LG