Доступність посилання

ТОП новини

Україна – третя серед країн «Східного партнерства» за рівнем свободи преси


Україна посіла третє місце в Індексі свободи медіа серед шести країн-учасниць програми Євросоюзу «Східне партнерство». Про це свідчать результати дослідження за 2014 рік, оприлюднені сьогодні в Києві.

Згідно з висновками експертів, позитивними явищами у медіа-сфері України є подальше спрощення доступу до публічної інформації в Україні, ухвалення закону про суспільне телебачення і радіомовлення, позитивні зміни у програмі Національної телекомпанії України, розвиток сегменту електронних ЗМІ, зокрема – інтернет-телебачення.

Водночас автори дослідження не зафіксували суттєвого прогресу у сфері свободи медіа в Україні. Вони наголошують, що, попри те, що в Україні відбулася зміна влади, «старі проблеми українських ЗМІ і далі лишаються». Серед цих проблем – вплив олігархів на медіа-сферу, відсутність поступу в питанні роздержавлення ЗМІ, а також покаранні винних за перешкоджання журналістській діяльності, затягування з запуском суспільного мовлення.

Одним із найбільш негативних явищ у сфері медіа в Україні автори дослідження назвали почастішання випадків побиття і викрадення журналістів. Експерти пов’язують це з подіями у Криму і на сході України, спричинені агресією Росії проти України.

На першому місці в Індексі свободи медіа країн-учасниць «Східного партнерства» – Грузія, на другому – Молдова. Після України у рейтингу йдуть Вірменія, Азербайджан і Білорусь. Усього – 6 країн-членів «Східного партнерства».

У дослідженні взяли участь 60 експертів у сфері медіа (по 10 від кожної країни). Вони аналізували свободу засобів інформації у кожній із країн за такими критеріями, як свобода на законодавчому рівні, свобода практики, ситуація у сферах телерадіомовлення, інтернету й нових медіа.

XS
SM
MD
LG