Доступність посилання

ТОП новини

Фейки від каналу «Россия-24»: про «нову концепцію патріотичного виховання в Україні»


Російський канал використав фейкове зображення і знову згадав про «дітей, яких готують до війни»

Російський канал «Россия-24» проілюстрував ситуацію в Україні кадрами з «Русского маршу» в Москві. А телеканал Міністерства оборони Росії «Звезда» розповів, що начебто Америка оприлюднила детальний план розв’язання війни проти Росії.

На російському каналі «Россия-24» вийшов сюжет, в якому розповідають про «нову концепцію патріотичного виховання», яку буцімто розробили в Києві.

«Українським школярам більше не будуть розповідати про подвиги Радянської армії в роки Другої світової війни, та й взагалі про російський період в цілому, як ніби його й не було, зате прищеплять шанобливе ставлення до «карателів Української повстанської армії» та лютневих подій на Майдані», – розповіли у сюжеті.

Такий текст ведучого підкріпили зображенням «зигуючих» чоловіків, яке ймовірно, мало б ілюструвати ситуацію в Україні, про що і йдеться у сюжеті. Однак це фото «Русского маршу» у Москві 4 листопада 2012 року. Зображення саме цього чоловіка російські медіа вже неодноразово використовували. Наприклад, під час дискусії про Євромайдан у прямому ефірі програми «Время покажет».

У згаданому сюжеті каналу «Россия-24» ведуча зауважує: «Втім, чому дивуватися, якщо навіть фашизм українським дітям вже не здається чимось страшним?». Це твердження залишають без фактів і демонструють відео, де у дітей українською мовою запитують: «Фашизм – це добре чи погано?», на що вони відповідають: «погано».

«Здається, навіщо їм нові стандарти, коли навколо такі вчителі? Наприклад, голова маленького прикарпатського села оголосив загальну мобілізацію – набирає дитячий добровольчий батальйон, вік бійців – від 2 до 8 років», – продовжують журналісти «Россия-24» і демонструють вже відомий сюжет львівського телеканалу ZIK, який вийшов у ефір в Україні ще у вересні 2014 року. В оригіналі відео голова сільської ради розповів, що жартома виписує повістки дітям, які потім збираються на акції підтримки українських солдатів. При чому ініціаторами були самі дітлахи. Інші російські телеканали тоді ж (у вересні) повідомляли, буцімто в Україні цілком серйозно готують до війни дітей від 2 до 8 років, і вирішили знов повернутись до цієї теми.

Телеканал «Звезда» про «план Америки щодо війни з Росією»

«Старший директор з питань прав людини та демократії в Інституті Маккейна Девід Крамер опублікував у Wall Strеet Journal детальний план по розв’язанню повномасштабної війни проти Росії. Проект, в його версії, складається із 6 пунктів», – повідомляють журналісти каналу «Звезда».

Стаття у виданні The Wall Street Journal, про яку говорять, дослівно називається: «Six Ways to Help Ukraine Resist Russia’s Latest Invasion», що означає: «Шість способів, як допомогти Україні чинити опір вторгненню Росії», нічого про «розв’язання повномасштабної війни з Росією» у цьому матеріалі не кажуть. Окрім того, матеріал опубліковано у рубриці Opinion, українською «Точка зору». У цьому матеріалі колишній заступник держсекретаря, співробітник Інституту Джона Маккейна Девід Крамер зазначив, що вважає за потрібним допомагати Україні озброєнням та надавати розвіддані. Ось основні пункти, які на його думку, можуть запобігти погіршенню ситуації в Україні, які можуть бути втілені США та європейськими союзниками:

1) Американський президент повинен виправити головну помилку, й надати Україні військову допомогу. Крім зброї, Америка повинна надавати Україні набагато більше розвідданих, щоб її сили могли підготуватися до нових нападів.

2) Необхідно, щоб США і НАТО опублікували дані про російські війська, які перебувають в Україні.

3) Накласти санкції на «Газпром» і Олексія Міллера.

4) Росію слід виключити з глобальної системи банківських платежів, відомої як SWIFT, і це вдарить по російських банках і фінансовому сектору.

5) Необхідно заборонити видачу віз вищим російським чиновникам і заморозити їх активи. При чому, почати слід із Володимира Путіна

6) Відмова від ідеї повернення до нормальних відносин з Росією.

09.02.2015
ЗМІ Росії вигадали українські загороджувальні загони

Російські медіа поширили дезінформацію про евакуацію мирних мешканців із Дебальцева та вигадки про «загороджувальні загони» далі
09.02.2015
Брехня ЗМІ Росії: на Одещині таємно ховають бійців АТО

Одесі спростували інформацію про масові таємні поховання українських військових, поширену на російських сайтах далі
06.02.2015
У Вінницькій ОДА спростували інформацію про захоплення храмів

У ЗМІ Росії повідомляють про захоплення православних храмів у Рівненській, Вінницькій, Тернопільській, Львівській та інших областях України далі

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG