Доступність посилання

ТОП новини

Стубб: про нові санкції проти Росії наразі не йдеться


Прем’єр-міністр Фінляндії Александер Стубб

У разі невиконання домовленостей у Мінську, відносини між Заходом та Росією можуть бути заморожені, вважає прем’єр-міністр Фінляндії Александер Стубб.

«Не думаю, що ми говоритимемо про нові санкції проти Росії. Наразі ми маємо вирішальний момент у мирних переговорах. Якщо цього не буде дотримано і нинішня ситуація триватиме, то, думаю, що найближчим часом ми побачимо замороження [відносин] між Росією і Заходом», – сказав Стубб у четвер, 12 лютого, після прибуття до Брюсселя на засідання Європейської ради.

У четвер, 12 лютого, у Брюсселі проходить зустріччю голів держав та урядів Євросоюзу, де обговорюється питання щодо ситуації в Україні.

На зустрічі в Мінську лідерів України, Росії, Німеччини і Франції, яка тривала майже 17 годин, домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого. Крім того, від лінії зіткнення має бути відведене важке озброєння. Як заявив президент Росії Володимир Путін по завершенні переговорів, українські військові мають відвести озброєння від нинішньої лінії зіткнення, бойовик – від лінії, узгодженої 19 вересня в рамках Мінських домовленостей.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія висувала неприйнятні для Києва умови. За його словами, на федералізацію чи автономія для Донбасу Україна не погодилася.

Президент Франції Франсуа Олланд назвав досягнуті в Мінську домовленості «полегшенням для Європи» і «надією для України».

XS
SM
MD
LG