Доступність посилання

ТОП новини

Мінські домовленості не є прекрасною новиною – Юнкер


Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер вважає, що мінські домовленості принесуть певне полегшення.

«Не думаю, що домовленості, досягнені у Мінську, є прекрасною новиною. Це принесе нам певне полегшення. Я матиму зустріч з президентом України Петром Порошенком. Ми оцінимо ситуацію, але вже ж це добра новина», – сказав Юнкер у четвер, 12 лютого, після прибуття до Брюсселя на саміт ЄС.

У четвер, 12 лютого, у Брюсселі проходить зустріч голів держав та урядів Євросоюзу, де обговорюється питання щодо ситуації в Україні.

На зустрічі в Мінську лідерів України, Росії, Німеччини і Франції, яка тривала майже 17 годин, домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого. Крім того, від лінії зіткнення має бути відведене важке озброєння. Як заявив президент Росії Володимир Путін по завершенні переговорів, українські військові мають відвести озброєння від нинішньої лінії зіткнення, бойовиків – від лінії, узгодженої 19 вересня в рамках Мінських домовленостей.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія висувала неприйнятні для Києва умови. За його словами, на федералізацію чи автономію для Донбасу Україна не погодилася.

Президент Франції Франсуа Олланд назвав досягнуті в Мінську домовленості «полегшенням для Європи» і «надією для України».

XS
SM
MD
LG