Доступність посилання

ТОП новини

Савченко не припинить голодування до звільнення – адвокат


Надія Савченко

Українська військова льотчиця Надія Савченко не припинить голодування, допоки не вийде на волю, повідомив Радіо Свобода її адвокат Ілля Новиков.

«Ми сьогодні з нею це обговорювали, – каже адвокат. – Вона вважає, що не можна покладатися на усні домовленості, які не були записані на папері, не проводилися реальні дії. І хоча вона рада, що переговори завершилися якимись домовленостями, але вона не припинить голодування, допоки не опинеться в Україні на волі».

У четвер, 12 лютого, президент України Петро Порошенко повідомив, що за підсумкам переговорів у Мінську є домовленість про звільнення української льотчиці Надії Савченко. Водночас про строки звільнення Савченко не повідомляється.

У вівторок, 10 лютого, Басманний суд Москви продовжив термін арешту Савченко до 13 травня.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. У липні минулого року її взяли під варту в Росії після того, як її, захоплену в полон сепаратистами, перевезли через кордон і передали російським силовикам.

За даними захисту, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила в полон до їхньої смерті.

Наприкінці січня слідчі повідомили Савченко про відкриття проти неї нової кримінальної справи – про незаконний перетин кордону.

13 грудня 2014 року Савченко оголосила голодування і продовжує його дотепер. 29 січня її перевели до медсанчастини.

У січні Савченко зареєстрували як делегата ПАРЄ, а також надали їй міжнародний імунітет. ПАРЄ закликала владу Росії звільнити ув’язнену Савченко.

XS
SM
MD
LG