Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2018, Київ 23:24

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає сторони конфлікту на Донбасі вжити негайних заходів для захисту цивільного населення до того, як перемир’я набуде чинності.

«Враховуючи інтенсивність нинішніх бойових дій у Дебальцевому та ймовірність ескалації бойових дій з метою захоплення території перед перемир’ям, ми боїмося за безпеку цивільного населення», – сказала Джоан Марінер, старший радник Amnesty International з кризового реагування, яка щойно повернулася з Дебальцевого.

«Хоча багато мирних жителів було евакуйовано, декілька тисяч осіб все ще залишаються у місті, у тому числі діти, пенсіонери та люди з обмеженими можливостями», – наголосила Марінер.

На зустрічі в Мінську лідерів України, Росії, Німеччини і Франції, яка тривала майже 17 годин, домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого. Крім того, від лінії зіткнення має бути відведене важке озброєння. Як заявив президент Росії Володимир Путін по завершенні переговорів, українські військові мають відвести озброєння від нинішньої лінії зіткнення, бойовик – від лінії, узгодженої 19 вересня в рамках Мінських домовленостей.

XS
SM
MD
LG