Доступність посилання

ТОП новини
03 березня 2021, Київ 16:44

Гірше, ніж невиконання мінської угоди, може бути лише виконання?


Когось лякає, що угода просто не виконуватиметься, інших, ще більше, що її таки виконають

Метью Рожанські з «Центру Вудро Вільсона» у Вашингтоні вважає: наступні дні будуть дуже гарячими, але переконаний – Москва спробує стримати бойовиків, бо не хоче американської зброї в Україні.

«Я думаю, що поки інтереси усіх сторін співпадають, можливо протягом наступних двох днів, бойовики спробують захопити більше землі, як от Дебальцеве. Але я очікую, що до неділі буде тиск з Москви, щоб припинити конфлікт, бо для Росії є загроза озброєння України з боку США. Думаю, що єдиний спосіб вийти з ситуації – мирна домовленість».

Експерт попереджає, вже навесні сепаратисти знову можуть почати наступ, а привід знайдеться. З іншого боку, якщо мир протримається, з Путіна можуть почати знімати санкції, каже Рожанські.

Професор Американського університету Кіт Дарден теж вважає: у Росії є причини дотримуватись угоди. Адже її побажання виконано.

Натомість продовження війни лякає однаково як Росію, так і Захід.

«Якщо угода провалиться, оточених у Дебальцевому знищать. Для армії України це будуть страшні втрати. За цим прийдуть нові санкції проти Росії від США, а може і від ЄС. А тоді конфлікт розгориться з новою силою, а це не потрібно жодній зі сторін», – каже Дарден.

Інша група експертів розносить документ в пух і прах, як невигідний Україні.

Адріан Каратницький з центру «Атлантична рада» попереджає, якщо її виконувати – рукою подати до перевороту в Україні.

«Якщо угода буде виконана, всередині України виникне мілітаризована напів-держава, яка після проведення виборів ще і отримає легітимність для боротьби за владу вже у цілій країні. За рік чи два це дозволить Путіну віддати цим силам наказ штурмувати Київ, стверджуючи, що це не вторгнення, а наступний переворот в Україні, який очолюють українські ж чиновники та «народ» Східної України,обурений прозахідною політикою Київського режиму», – писав Каратницький сьогодні у Facebook.

Марк Ґалеотті з Нью-Йоркського університету теж угоді не вірить. Для «Форейн полісі» написав статтю з тезою: «Москва готується консолідувати загарбання перш ніж Україна отримає зброю з Заходу».

Ян Бонд з Центру європейських реформ у Лондоні побачив інший аспект. За його словами, бойовиків легалізують.

«Тепер у Донецьку та Луганську можуть створювати свою міліцію для підтримки порядку і брати участь у виборі прокурорів та суддів. Інакше ніж зустріччю вовків та овець не назвеш», – твітив Бонд.

Колишній посол США до НАТО, Іво Даалдер теж не завдоволений. Каже: сповнений скепсису. Попереду ще 2 дні на бойові дії. Ще 14 на відведення озброєнь і відкритий кордон з Росією до кінця року.

Те саме турбує і Стівена Пайфера, екс-посла США в Україні: «Може це і краща з можливих угода для Порошенка, але вона лишає питання.... Головне тепер її виконання особливо припинення вогню і тут тиск Заходу буде ключовим. Не можна, щоб сталось так як з вересневими угодами».

Нарешті Ной Снайдер, дописувач видання The Economist дає угоді вирок – «не варта паперу на якому написана», бо має ті ж проблеми, що і попередня. терміни розмиті, механізм дотримання слабкий, а сторони переговорів не несуть за неї жодної відповідальності.

Дивитись коментарі (5)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG