Доступність посилання

25 Червень 2017, Київ 07:09
Новини | Міжнародні

У Грузії викликають посла України через призначення Саакашвілі


Посла України у Грузії Василя Цибенка викликали до Міністерства закордонних справ у Тбілісі для пояснень через те, що в Києві колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі призначили головою Дорадчої міжнародної ради реформ, повідомляють у неділю грузинські засоби інформації.

Зокрема, агентство «Грузія online» пише, що в МЗС Грузії підтвердили виклик посла саме з цього приводу.

Крім того, посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба отримав завдання домагатися пояснень із приводу цього призначення в Києві, повідомили в МЗС.

Натомість президент Грузії Ґіорґі Марґвелашвілі заявив, що поважає вибір влади України, яку він назвав «дружньою нам державою, яка переживає дуже складні дні і яка є нашим союзником», інформує агентство «Грузія online».

Президент Петро Порошенко у п’ятницю створив Дорадчу міжнародну раду реформ і призначив її головою колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

«Ми досить довго думали, як краще використати знання, досвід та унікальні ноу-хау Міхеїла Саакашвілі. У Грузії він зміг реформувати фактично всі сфери економічного, політичного та суспільного життя. Той шлях, який ми лише розпочали минулого року з Революції гідності, наші сусіди проторували та перевірили. І вони готові ділитися з нами своїм досвідом. Донедавна Міхеїл був, по суті, позаштатним консультантом України з питань реформ. І сьогодні, нарешті, він отримає офіційний статус», – сказав Порошенко.

У Грузії колишнього президента оголосили в розшук, висунувши проти нього низку кримінальних звинувачень. Саакашвілі відкидає їх, називаючи політичним переслідуванням із боку нинішньої влади опозиційних до нього сил.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG