Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Франції закликав євреїв не емігрувати


Мануель Вальс

Прем’єр-міністр Франції Мануель Вальс закликав французьких євреїв не виїжджати з країни на заклик голови уряду Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.

Вальс сьогодні висловив жаль у зв’язку з позицією Нетаньягу і заявив, що французькі євреї повинні жити у Франції.

Відреагувала на заклик ізраїльського прем’єра і голова уряду Данії Гелле Торнінг-Шмідт. Вона заявила, що данські євреї повинні жити в Данії, і влада країни зробить все можливе для гарантування безпеки єврейської спільноти.

Нетаньягу напередодні заявив, що антисемітизм і напади на євреїв в Європі стаються все частіше. За його словами, саме Ізраїль може гарантувати їм безпеку.

Прем’єр-міністр Ізраїлю висловлював свою позицію і раніше – у зв’язку з нападом екстремістів в січні в Парижі на супермаркет кошерних продуктів і сатиричний журнал. Подібні напади 14 лютого сталися і в Данії.

Французькі ЗМІ повідомили про пошкодження вандалами на минулих вихідних сотень могил на одному з єврейських кладовищ на сході Франції. За повідомленням, близько 200 могильних каменів були повалені, а пам’ятник жертвам Голокосту – ушкоджений.

Єврейська спільнота у Франції налічує близько 500 тисяч людей. Минулого року більше ніж сім тисяч євреїв емігрували з Франції до Ізраїлю.

XS
SM
MD
LG