Доступність посилання

ТОП новини

Дебальцеве: зберегти сили чи продовжувати оборону (огляд преси)


Дебальцеве вже зі стратегічного пункту перетворилось на символ. Але символ занадто небезпечний

Бойовики та російські окупанти вперто не бажають дотримуватися режиму припинення вогню, констатує «Україна молода». Оскільки противник не виконує перший пункт мінських домовленостей (припинення вогню), відсутні передумови для виконання другого пункту (відведення важкого озброєння), переконані у штабі АТО. Найнапруженішою є ситуація навколо Дебальцева. Докладніше про неї видання розповідає у статті «Мораль і Дебальцеве».

Тактика росіян азійська – вони не жаліють своїх. Чимало разів відбувались безглузді атаки бойовиків, внаслідок яких вони несли значні втрати. Це засвідчує, що ворог ставить на принцип перемоги кількістю, а отже хтось явно жене його в шию, наголошує газета «День». Видання пише, що Дебальцеве стало черговим, після Донецького аеропорту, форпостом героїзму і професіоналізму українських військових. Нині Дебальцеве вже зі стратегічного пункту перетворилось на символ. Але символ занадто небезпечний, який може перетворитись на страшну трагедію з убитими і взятими в полон. Тому зараз існує дилема – вивести війська з Дебальцева і тим самим зберегти сили, чи продовжувати оборону. Треба або всіляко розширяти територію доступу для убезпечення військ, або забезпечити їм відступ. Адже коли українські війська пов’язані якимись домовленостями і не мають права застосовувати повністю увесь спектр військових засобів, а супротивник у такому обмеженому стані себе не відчуває, застосовуючи все що завгодно проти українських вояків, то вони знаходяться у заздалегідь програшній позиції.

У разі провалу нового мирного плану «Мінськ-2» або повномасштабного наступу російських військ, Київ може запровадити режим воєнного стану. Як інформує газета «Сегодня», пакет необхідних законів уже готовий. Для їх ухвалення, за словами першого віце-спікера Андрія Парубія, Рада може зібратися на позачергове засідання. В парламенті щонайменше чотири фракції підтримають таке рішення в разі потреби. В цілому для військового командування введення воєнного стану істотно полегшить і спростить процедуру ухвалення рішень і координації дій на передовій: всім буде командувати президент, Ставка головнокомандувача і глава РНБО. Чого не скажеш про економіку і життя простих громадян. У разі введення воєнного стану виїзд з країни може бути закритий, а в містах введена комендантська година. Які ще зміни можуть очікувати мирних громадян в разі запровадження воєнного стану, видання розповідає в статті «Крупи за талонами та конфіскація авто».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG