Доступність посилання

ТОП новини
26 листопада 2020, Київ 09:32

«Наказ тримали у секреті до останньої хвилини» – New York Times про відступ з Дебальцева


Українські військовослужбовці після відступу з Дебальцева. 18 лютого 2015 року

«Вантажівки вишикували на краю міста, а танки та гусеничну техніку вибудували у колони по обидва боки від вантажівок»

Президент України Порошенко намагається подати відступ з Дебальцева, як перемогу України, але втрата міста, очевидно, є дошкульною поразкою у війні із сепаратистами. Втім, не здавшись у полон, ті, хто зміг вибратись із оточення позбавили очільників сепаратистів потужного козиря. Про це пише видання New York Times у матеріалі присвяченому обставинам відступу українських військових з Дебальцева.

Видання наводить свідчення солдатів, які зуміли вибратись із Дебальцева.

«Місто залишило багато вантажівок з людьми, але небагато з них дістались цілі. Максимум третина змогла вибратись з Дебальцева» – наводить слова сержанта по імені Володимир New York Times.

Інші співрозмовники розповіли виданню, що до кінцевого пункту при відступі дісталась більшість солдатів, які починали відступ у колоні із майже 100 вантажівок. Багато завершували відступ пішки, після знищення машин вогнем ворога.

22-річний медик Альберт розповів, що наказ про відступ тримали у секреті до останньої хвилини, потім дали 10 хвилин на розміщення у вантажівках.

«Вантажівки вишикували на краю міста, а танки та гусеничну техніку вибудували у колони по обидва боки від вантажівок, щоб таким чином прикрити солдатів при відступі через поля», – пише видання.

«Бій розпочався негайно. Вантажівки виходили з ладу та стикались одна з одною у темряві, бо їхали із вимкненими фарами. До світанку колона розтягнулась на відкритій місцевості і обстрілювалась з усіх боків»

«По відступаючих стріляли з танків, систем залпового вогню та снайперських гвинтівок. Мертвих та поранених лишали на снігу, бо їх було надто багато», – цитує Альберта видання.

Співрозмовник розповів New York Times, що поранених «стабілізували, давали їм знеболююче, накладали жгути та намагались перемістити до якогось укриття. Пізніше із української зони за ними було відправлено спеціальний підрозділ.

Останні 6 кілометрів шляху Альберт біг. За його словами, частина солдатів, які змоги вибратись з Дебальцева, зробили це пішки.

Інший співрозмовник видання, рядовий Олександр Богунов розповів, що відповідно до наказу солдати брали з собою «лише необхідне для бою під час відходу, іншу зброю та боєприпаси лишали».

«Досі незрозуміло скільком вдалось вижити та уникнути полону з 8 тисяч, які знаходились у Дебальцеві. Порошенко ж заявив, що місто залишили 80 відсотків вояків», – резюмує New York Times.

Дивитись коментарі (20)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG