Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ не зафіксувала відведення важкого озброєння в зоні АТО


Організація з безпеки і співпраці в Європі не зафіксувала відведення важкого озброєння в зоні антитерористичної операції, заявив у Києві речник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл Боцюрків.

За його словами, місія ОБСЄ зафіксувала численні обстріли в зоні АТО впродовж 18 лютого. Зокрема, у луганському секторі спостерігачі зафіксували дистанційні обстріли в місті Райгородок (двічі). Вчора вранці у Бахмутівці зафіксовані артилерійські обстріли, а пообіді в Муратовому. Також, за словами Боцюрківа, було чути постріли в краматорському секторі. Говорячи про донецький сектор, він зауважив, що було чути вибухи в районі Нижньої Кринки. Також він припустив, що артилерія стріляла у Донецьк, оскільки звідти було чути артилерійські постріли. Також було чути постріли у Ясинуватій. Стосовно Маріуполя Боцюрків заявив, що впродовж 18 лютого в Широкиному був обстріл з мінометів.

В ОБСЄ закликали підписантів мінських домовленостей дотримуватися всіх норм угод, зокрема припинити вогонь і почати відведення озброєння.

«Мінський документ – це не список в магазині. Наш доступ має бути безумовним і повним до всіх місць припинення вогню, які є базовими для виконання мінського документа», – сказав Боцюрків.

Він додав, що члени місії не змогли потрапити у Дебальцеве, оскільки бойовики не надали їм гарантії безпеки.

«Ми отримали письмову відповідь від сепаратистів, що вони не можуть нам надати безпеку. А це фактично означає, що нам не дали туди доступу. Як цивільна неозброєна місія, ми не можемо посилати наших людей в ті місця, де так небезпечно», – сказав Боцюрків.

Також він додав, що у зв’язку з відсутністю у Дебальцеві місії ОБСЄ вона не може дати оцінку подіям у місті. «Ми повідомляємо тільки те, що бачимо своїми очима», – сказав Боцюрків.

Відведення важких озброєнь від лінії розмежування передбачали мінські домовленості від 12 лютого. Крім того, угода передбачала припинення вогню з півночі 15 лютого і обмін полоненими. Домовленості неодноразово порушувалися, бойові дії тривали, українські силовики і проросійські бойовики звинувачували одне одного у порушенні перемир’я.

18 лютого українські військові почали залишати Дебальцеве, оточене бойовиками.

XS
SM
MD
LG