Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» заявляє, що не замовляв газу для «сепаратистських» територій


Компанія «Нафтогаз України» заявила сьогодні, що не замовляла постачання природного газу з Росії через російські газовимірювальні станції «Платово» і «Прохорівка» – ці станції сполучені трубопроводами з територіями, що наразі окуповані підтримуваними Росією сепаратистами.

Як заявила прес-служба «Нафтогазу», на сьогодні компанія замовила для потреб українських споживачів поставки російського газу обсягом у 30 мільйонів кубометрів через чотири інші газовимірювальні станції – «Суджа», «Валуйки», «Сохранівка» і «Писарівка». На завтра ж, із урахуванням прогнозованих потреб українських споживачів, подана заявка на постачання 42 мільйонів кубометрів газу через ті ж чотири газовимірювальні станції.

Раніше сьогодні російський газовий монополіст «Газпром» заявив, що від цього дня почав додатково постачати газ для територій, захоплених наразі сепаратистськими угрупованнями «ДНР» та «ЛНР», «відповідно до чинного контракту» російської компанії з «Нафтогазом України», тобто за кошти, що їх Україна перерахувала як передоплату. Як сказав голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, його компанія відсьогодні почала подавати додатково по 12 мільйонів кубометрів газу на добу через російські газовимірювальні станції «Прохорівка» і «Платово», з яких газ іде на непідконтрольні Україні території. Останніми днями Україна замовляла трохи більше як 30 мільйонів кубометрів на добу.

Перед тим прем’єр-міністр Росії Володимир Медведєв закликав сьогодні «Газпром» і Міністерство енергетики своєї країни підготувати пропозиції щодо постачання газу окупованим частинам Донбасу у вигляді гуманітарної допомоги. Речниця прем’єра Наталя Тимакова уточнила, що «Газпром» постачатиме цей газ на комерційних засадах, а треба визначити джерела фінансування.

У «Нафтогазі України» повідомляли, що відучора постачання природного газу з підконтрольної Києву території до зони АТО припинилося через пошкодження газотранспортної інфраструктури внаслідок бойових дій, але, за останніми даними, під вечір сьогодні його відновили.

XS
SM
MD
LG