Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ повідомляє про обстріли з Донецька


Сепаратисти обстрілюють українські позиції біля Горлівки на Донеччині, 18 лютого 2015 року – п’ятий день «перемир’я»

Організація з безпеки і співпраці в Європі повідомила в четвер, що спостерігачі її Спеціальної моніторингової місії в Україні стали цього дня свідками численних обстрілів, зокрема, з території Донецька.

За повідомленням ОБСЄ, цього дня її спостерігачі зафіксували цілу низку порушень режиму припинення вогню в різних місцях у зоні конфлікту. Найбільше їх вони зауважили в Донецьку, який наразі окупований сепаратистами, підтримуваними Росією.

У кількох із цих випадків, як їх описала місія ОБСЄ, місця, з яких стріляли, визначити важко. Та принаймні в деяких із цих випадків, на думку спостерігачів, стріляли з артилерії з центру міста.

При цьому в усіх описаних випадках вогонь із артилерії чи реактивних систем залпового вогню був «вихідний» – стріляли з Донецька чи його околиць. Жодного випадку «вхідного вогню», по території Донецька, за вечір середи і день до 18-ї години в четвер спостерігачі ОБСЄ не зафіксували.

Ухвалені минулого тижня в Мінську чергові домовленості про чергове припинення вогню постійно порушуються. Зокрема, проросійські сепаратисти і війська Росії продовжили наступ на місто Дебальцеве на Донеччині і в середу врешті змусили до відступу українські війська, які дотримувалися режиму припинення вогню і не могли дати повноцінної відсічі. Тим часом сепаратисти звинувачують у таких порушеннях українську сторону.

XS
SM
MD
LG