Доступність посилання

ТОП новини

США і Туреччина домовляються про військову допомогу «поміркованій опозиції» Сирії


США і Туреччина уклали в четвер угоду про навчання і озброєння військових загонів поміркованої частини опозиції Сирії, яка воює проти ісламістського угруповання «Ісламська держава» і сирійської влади.

Зокрема, США за цією угодою планують надати понад 400 своїх військових, включно з членами сил спецоперацій, для навчання поміркованих сирійських опозиціонерів у таборах поза межами Сирії.

Дотепер обидві країни остерігалися надавати зброю сирійським опозиціонерам, побоюючись, що вона може опинитися в руках ісламістських бойовиків із лав мережі «Аль-Каїда» чи угруповання «Ісламська держава». Туреччина, яка десятиліттями бореться зі збройним сепаратизмом серед народу курдів на частині своєї території, мала і свої власні застереження, щоб не озброювати сирійських курдів.

У Сирії боротьбу проти диктаторського режиму президента Башара аль-Асада, якому чимала частина світу, в першу чергу західного й арабського, вже відмовила в легітимності, ведуть нині різні за спрямуванням сили. Серед них є і помірковані й відносно демократичні, які мають підтримку світу, і радикальні ісламісти, які воюють і проти режиму, і проти поміркованих сил. При цьому різниця між ними буває не завжди очевидна.

XS
SM
MD
LG