Доступність посилання

ТОП новини

ВООЗ схвалює швидкий тест на хворобу ебола


Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила швидкий 15-хвилинний тест, що дає змогу визначити захворювання на хворобу ебола.

Як сказав речник ВООЗ Тарік Яшаревич, цей тест дещо менш точний, ніж стандартний лабораторний тест, але він не потребує наявності електроенергії і високо кваліфікованого лабораторного персоналу, до того ж значно швидший.

За його словами, новий тест здатний виявити близько 92 відсотків випадків захворювання і допоможе швидко визначати пацієнтів, яких необхідно помістити в карантин, і тим самим полегшить обмеження нових спалахів хвороби.

Стандартний тест у спеціалізованій лабораторії займає від 12 до 24 годин.

Унаслідок нинішнього спалаху хвороби ебола, що почався минулого року, загинуло вже майже десять тисяч людей, головно у країнах Західної Африки.

Хвороба ебола, яку викликає однойменний вірус ебола, призводить до гарячки й сильного болю, блювоти і проносу, порушення функції печінки й нирок і в деяких випадках до внутрішніх і зовнішніх крововиливів. Упродовж тижня-двох настає смерть майже в половини хворих. Дієвих вакцин і лікування наразі не існує. Передається вірус, як вважають, тільки шляхом фізичного контакту з хворими чи з продуктами їхньої життєдіяльності.

XS
SM
MD
LG