Доступність посилання

ТОП новини

Мати Михайла Жизневського закликає надати її загиблому синові звання Героя України


Михайло Жизневський
Михайло Жизневський

Ніна Жизневська, мати білоруса Михайла Жизневського, який був одним із перших загиблих захисників українського Майдану рік тому, вважає, що тільки звання Героя України може захистити могилу її сина в Білорусі.

Вона прибула у п’ятницю, 20 лютого, до Києва на вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні. Як сказала Ніна Жизневська Радіо Свобода, вона сподівалася, що цього дня її синові таки присвоять посмертно звання Героя України, але цього не сталося.

«Сьогодні я прорвалася до Петра Порошенка крізь охорону. Я йому сказала, що я мати Жизневського і мені треба поговорити… Він попросив записати мій телефон і пообіцяв зустрітися», – розповіла Ніна Жизневська.

За її словами, президент Петро Порошенко ще в листопаді минулого року обіцяв їй це. Тоді Жизневського посмертно нагородили орденом Небесної сотні. Тепер вона хотіла б нагадати президентові про ту обіцянку.

Раніше президент Порошенко, підписуючи указ про нагородження героїв Небесної сотні званням Героя України, громадянинові Білорусі Жизневському присвоїв орден Героїв Небесної сотні. Він пояснив, що, за статутом звання Героя України, його неможливо присвоїти трьом іноземним громадянам, які загинули під час подій на Майдані.

Михайло Жизневський загинув 22 січня минулого року під час протистояння на вулиці Грушевського в Києві. 28 січня його поховали в рідному селі біля Гомеля в Білорусі.

XS
SM
MD
LG