Доступність посилання

ТОП новини

133 звільнені з полону військові прибули до Харкова – ОДА


Полонені сепаратисти, яких українські військові захопили біля Донецького аеропорту (ілюстраційне фото)

До Харкова прибули 133 українські військовослужбовці, які напередодні ввечері були звільнені з полону бойовиків, повідомляє прес-служба Харківської облдержадміністрації.

«Сьогодні, 22 лютого, о 5.00 до Харкова прибули 133 українські військовослужбовці, які напередодні ввечері були звільнені з полону бойовиків на сході України. За дорученням президента України керівництво Харківської обласної державної адміністрації зустріло звільнених з полону військовослужбовців та надало їм всебічну допомогу. Українських солдатів нагодували і розмістили на нічліг. Психологічний стан бійців оцінюється як нормальний», – зазначають у Харківській ОДА.

Тим часом радник голови СБУ Маркіян Лубківський опублікував список усіх 139 військовослужбовців, яких у суботу ввечері було звільнено з полону.

«Хочу усіх запевнити, що Служба безпеки України й надалі шукатиме усіх, хто пропав в вирі війни, опинився в полоні, потребує допомоги», – написав Лубківський на своїй сторінці у Facebook.

Бойовики повідомляють, що під час суботнього обміну полоненими було звільнено 52 сепаратисти.

«Під Луганськом напередодні відбувся один з наймасштабніших обмінів полоненими між «ополченцями» Донбасу та українськими військовими. Українській стороні було передано 139 полонених, «ополченцям» 0 52. В цілому цей етап пройшов за формулою «всіх на всіх». Операція з українського боку була організована лідером руху «Український вибір» Віктором Медведчуком. З боку «ДНР» операцією керувала уповноважений з прав людини республіки Дар'я Морозова», – мовиться у повідомленні на сайті сепаратистів «Новороссия».

Звільнення полонених було однією з вимог, досягнутих «нормандською четвіркою» під час переговорів у Мінську 12 лютого.

XS
SM
MD
LG