Доступність посилання

ТОП новини

Transparency International: низка кандидатів на посаду директора НАБ мають сумнівне минуле


Не всі кандидати на посаду директора Національного Антикорупційного бюро відповідають вимогам закону, низка кандидатів мають сумнівне минуле, заявляють в антикорупційній неурядовій організації Transparency International Україна.

За даними організації, серед кандидатів є особи з подвійним громадянством, держслужбовці, які применшують свої доходи та переписують майно на членів родини.

«Якщо вже на рівні декларацій кандидатів виникають питання про сумнівне минуле претендентів, то яким буде директор структури, що має рішуче бороти корупцію в країні? Всі питання про корупційні ризики, які ми виявили під час аналізу декларацій, будуть направлені в комісію. І якщо комісія додасть питання від громадськості та поцікавиться у кандидатів про дружин-мільйонерок, проживання на вулиці через відсутність будь-якого житла або можливу причетність до корупційних схем – ми будемо свідками дійсно прозорого процесу», – зазначає голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов.

Зокрема, за даними Transparency International Україна, п’ятірка кандидатів на посаду директора Антикорупційного бюро, мають «скелети у шафі» (можуть мати сумнівне минуле, про що свідчить інформація з відкритих джерел).

Сьогодні конкурсна комісія з обрання кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро почала проводити співбесіди з претендентами. Список кандидатів опублікований на сайті президента України.

XS
SM
MD
LG