Доступність посилання

ТОП новини

Провідні компанії України мобільного зв’язку отримали ліцензії на 3G


(©Shutterstock)

Оператори кажуть, що за кращий зв’язок доведеться платити дорожче

Усі три провідні українські оператори мобільного зв’язку в Україні внаслідок тендеру отримали по одній із трьох ліцензій на так зване «третє покоління» такого зв’язку. «Астеліт» (торговельна марка life), «МТС-Україна» і «Київстар» тепер мають за півтора року забезпечити сучасний зв’язок в обласних центрах, а не більш як за шість років – і в усіх райцентрах і містечках та селищах-десятитисячниках. Оператори кажуть, що за кращий зв’язок доведеться платити дорожче.

За ліцензію 3G-зв’язку «Астеліт» заплатить 3 мільярди 355 мільйонів гривень. «МТС-Україна» і «Київстар» отримали свої ліцензії значно дешевше – за 2 мільярди 715 мільйонів і 2 мільярди 705 мільйонів. Це ледь більше від стартової ціни у 2 мільярди 700 мільйонів.

Але це далеко не всі витрати. «Третє покоління» мобільного зв’язку вимагає інших технічних підходів. Зокрема, компанія «МТС-Україна», який дістався найчистіший від сторонніх перешкод діапазон частот, вважає, що муситиме вкласти ще 600 мільйонів доларів США на запуск нової мережі, з них мільйонів 200–250 підуть на заміну базових станцій, сказав її генеральний директор Іван Золочевський.

Інший чільний посадовець компанії, директор із корпоративного управління і контролю Олег Проживальський, загальні витрати на створення мережі 3G оцінив в 1 мільярд доларів США.

Серед витрат переможців тендеру – також проведення своїм коштом конверсії, тобто переведення на зв’язок на інших частотах нинішніх користувачів, а це в першу чергу військові, які наразі займають відведені для 3G діапазони.

Україна відстає технологічно – і в цінах

Перехід на мобільний зв’язок із сучаснішими параметрами, зі значно більшими швидкостями передачі даних, по всій території держави чи її більшій частині важливий для України, яка в цьому помітно відстала від більшості країн Європи. Там такий стандарт зв’язку працює вже з десяток років, а зараз починають переходити на «четверте покоління». Кілька операторів в Україні вже пропонували зв’язок «третього покоління» раніше, але він був вельми обмежений територіально.

Але нові технічні вимоги й нові витрати означатимуть збільшення вартості мобільного зв’язку, який зараз в Україні, ще й із урахуванням різкого зниження курсу гривні, вочевидь найдешевший у Європі. Принаймні, в компаніях «МТС-Україна» і «Київстар» уже прямо заявили про це. Олег Проживальський із першої з них каже, що ціни доведеться «трохи піднімати». Президент «Київстару» Петро Чернишов заявляє, що дорожчими для абонентів стануть саме послуги зв’язку «третього покоління», які, за його словами, не можуть коштувати стільки ж, як нинішній зв’язок 2G. Конкретних цифр вони не називали.

Тендер щодо ліцензій на мобільний зв’язок «третього покоління» планували провести в Україні ще 2009 року, але тоді його відклали через економічну кризу. Тепер на перший 3G-зв’язок за новими ліцензіями очікують уже в листопаді – вочевидь, він спершу з’явиться тільки в Києві.

  • Зображення 16x9

    Сергій Драчук

    Почав співпрацю з Радіо Свобода з самого початку 1990-х, із 1992-го – постійно, спершу в Києві, з 1995-го – в штаб-квартирі в Празі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG