Доступність посилання

ТОП новини

Напад на Маріуполь означатиме нову ситуацію – Штайнмаєр


Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр

Якщо сепаратисти нападуть на Маріуполь, це означатиме нову ситуацію, заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Якщо відбудеться те, чого дехто побоюється, що напад відбудеться також на Маріуполь, це очевидно, що це повністю змінить основу мінських домовленостей і ми матимемо нову ситуацію», – зазначив Штайнмаєр після зустрічі міністрів закордонних справ України, Росії, Німеччини і Франції, яка проходила 24 лютого у Парижі.

Голова МЗС Німеччини наголосив також, що не бачить альтернативи для вирішення конфлікту на Донбасі, окрім переговорів.

«Попереду у нас залишається багато труднощів. Це може зайняти деякий час, допоки ми досягнемо тієї точки, коли ми можемо не лише говорити про дотримання припинення вогню, але коли матимемо ефективне припинення вогню. Але я не бачу альтернативи, окрім, як йти цим шляхом», – наголосив Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Він назвав добрив знаком те, що сьогодні у Парижі усі міністри закордонних справ «нормандської четвірки» погодилися щодо розширення мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Між тим, як заявив голова українського МЗС Павло Клімкін, міністрам «нормандської четвірки» не вдалося домовитися про спільну позицію щодо подій у Дебальцеві.

12 лютого лідери України, Франції, Німеччини та Росії домовились про припинення вогню на Донбасі від 15 лютого, однак ухвалені в Мінську чергові домовленості про чергове припинення вогню постійно порушуються. Зокрема, проросійські сепаратисти і війська Росії продовжили наступ на місто Дебальцеве на Донеччині і в змусили до відступу українські війська, які дотримувалися режиму припинення вогню і не могли дати повноцінної відсічі. Тим часом сепаратисти звинувачують у таких порушеннях українську сторону. Росія при цьому стверджує, що не зв’язана ніякими зобов’язаннями за мінськими домовленостями, бо, мовляв, є лише їхнім «гарантом», але не учасником.

XS
SM
MD
LG