Доступність посилання

ТОП новини

Нацбанк запровадив обмеження на валютному ринку


Яценюк критикує Нацбанк через падіння гривні
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Національний банк України запровадив добовий ліміт на купівлю банками безготівкової іноземної валюти за гривні. Про це йдеться у постанові Національного банку України № 130 від 24 лютого.

«Уповноважені банки мають право здійснювати власні операції з купівлі безготівкової іноземної валюти за гривні в межах установлених лімітів відкритої валютної позиції у сумі, що не перевищує 0,5% від розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ), протягом одного робочого дня», – йдеться в документі.

Крім того, НБУ тимчасово заборонив банкам купувати валюту для клієнтів. «Уповноважені банки не мають права здійснювати купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів (у тому числі за заявами, що були по дані до набрання чинності цієї постанови) до 27 лютого 2015 року включно», – сказано в постанові, яка набирає чинності 25 лютого.

24 лютого Національний банк зміцнив офіційний курс гривні на 5 копійок і встановив на рівні 28,29 гривні за долар. Раніше цього тижня голова НБУ Валерія Гонтарєва анонсувала дії регулятора на валютному ринку, про зміст яких повідомити відмовилася.

Дивитись коментарі (6)

XS
SM
MD
LG