Доступність посилання

ТОП новини

Севастополь потопає у смітті


Стихійне звалище у житловому кварталі Севастополя

Зі сміттям у місті і раніше були проблеми, а після анексії Криму і Севастополя Росією вивезення відходів з прибудинкових територій майже припинилося

Давид Аксельрод

Севастополь – Стихійні звалища вже давно стали для жителів Севастополя звичним явищем. Проблеми зі своєчасним вивезенням сміття переслідували севастопольців не один рік, проте останнім часом скарги городян на несвоєчасне прибирання побутових відходів набули справді масового характеру.

Першими підняли тривогу жителі так званих «путінських» будинків (будинки, зведені для сімей військовослужбовців Чорноморського флоту в роки президенства Володимира Путіна – ред.) Іронія долі полягає в тому, що після анексії Криму і Севастополя Росією вивіз сміття з прибудинкових територій припинився в принципі.

Це питання лежить у юридичній площині, оскільки раніше близько сотні «путінських» будинків не перебували на балансі міста. Після «приєднання» Криму до Росії Чорноморський флот в буквальному сенсі відхрестився від своїх обов'язків з організації збирання відходів, тоді як міські комунальні служби так і не згадали про наявність житлових будинків поза їхнью зоною відповідальності.

Після розголосу цієї проблеми в ЗМІ міський «уряд» організував прибирання стихійних звалищ, які утворилися біля «путінських» будинків, і пообіцяв взяти їх під комунальне крило Севастополя.

Городяни, які живуть в інших районах міста, також стали порушувати проблему безвідповідальності комунальників, у результаті чого проблема стихійних сміттєзвалищ у дворах житлових будинків набула масового характеру.

Одні пішли, інші не квапляться

Кореспонденту «Крим.Реалії» вдалося поспілкуватися з координатором місцевого проекту «Севсвалки.НЕТ» Іллею Кисельовим, який повідомив, що віднедавна у сфері міського комунального господарства спостерігається плутанина, оскільки ЖЕКи вже розформовані, а інфраструктура керівних компаній так до кінця і не створена.

«Я не можу сказати, що проблема з вивезенням сміття в місті гідна такого епітета, як «колапс» або «пандемія». Це, швидше, таке ж точкове явище, як і було раніше, яке в останні тижні набуло більш масового характеру», – зазначив Кисельов. За його словами, проект «Севсвалки.НЕТ» займається виявленням і боротьбою зі стихійними звалищами в місті вже не перший рік.

Раніше механізм оскарження був відпрацьований до дрібниць, і чиновники досить активно реагували на наші скарги
Ілля Кисельов

«Раніше механізм оскарження був відпрацьований до дрібниць, і, що найголовніше, чиновники, які працюють у цій сфері, досить активно реагували на наші скарги. Було видно практичний результат. Я не можу сказати, що зараз «влада» від нас відхрещується, ні, це не так. У той же час, «урядовий апарат» сьогодні зазнав серйозних змін, тому знайти відповідальний орган стало важче», – поскаржився Кисельов.

Громадський активіст додав, що звалища все ж прибирають, і реакція на скарги городян є: «За минулий тиждень були прибрані кілька звалищ, які ми оскаржили, тому про повну бездіяльність не йдеться».

«Ви ж розумієте, якщо однієї структури вже немає, а іншої – ще немає, то має бути призначений тимчасовий виконавець обов'язків. Це аксіоматичне правило, яке застосовується в усіх галузях міського управління. Наша організація зараз активно займається пошуком цього «т.в.о.», однак поки що «кінців» так і не знайшли», – підсумував Кисельов.

Звалище в обмін на ялівці

Проблему вивезення побутових відходів для «Крим.Реалії» прокоментувала також еколог, громадський активіст, голова Севастопольської екологічної ради Маргарита Литвиненко.

Біля Інкермана планують відкривати четвертий полігон твердих побутових відходів. Все б нічого, однак при підготовці попередніх трьох полігонів був викорчуваний цілий ялівцевий гай
Маргарита Литвиненко

Еколог погодилася з думкою Іллі Кисельова про те, що ця проблема поки що не носить характеру пандемії, однак, за словами Литвиненко, «сміттєвий колапс» може відбутися в Севастополі з іншої причини. «Біля Інкермана міська влада зараз планує відкривати четвертий полігон твердих побутових відходів. За моїми відомостями, вже розкреслена карта ділянки. Все б нічого, однак при підготовці попередніх трьох полігонів була викорчувана величезна кількість ялівцю – практично цілий ялівцевий гай», – обурюється еколог.

Литвиненко повідомила, що після появи інформації про підготовку четвертого полігону вона вимагала надати інформацію про те, яка кількість дерев і чагарників буде вирубана. Цей запит місцевий «уряд» залишив без відповіді.

«Звичайно, не були проведені жодні громадські слухання, ніяких експертних висновків дано не було. Це імперативне рішення нашої влади, яке, ймовірно, оскарженню підлягає, незважаючи на відверті порушення законодавства Росії про громадський контроль», – зазначила Литвиненко.

Еколог наголосила, що нинішня «влада» не виконує власних обіцянок щодо спорудження у межах Севастополя заводу з переробки твердих побутових відходів.

«Я ставила питання прямо: які дії були вже здійснені для потенційного спорудження заводу? Відповіддю стало тотальне мовчання. Я знаю, що в Севастополь приїжджали представники організації «Зелений патруль», однак і вони ніяких висновків щодо будівництва заводу не давали. Підсумок: ні про який завод в колах можновладців нині не йдеться. Мабуть, наша нинішня «влада» не розуміє, що організація четвертого полігону може стати екологічною точкою неповернення. Ось тоді вже буде колапс – справжній сміттєвий колапс», – підсумувала Литвиненко.

Раніше «губернатор» Севастополя Сергій Меняйло повідомив, що у Федеральній цільовій програмі «Соціально-економічний розвиток Республіки Крим і міста Севастополя до 2020 року» закладені 3,2 мільярда рублів на будівництво очисних споруд у Севастополі та Балаклаві. Крім цього, за словами Меняйла, наступного року в місті планують розпочати будівництво полігону твердих побутових відходів за ізраїльськими та австрійськими технологіями.

Оригінал матеріалу – на сайті «Крим.Реалії»

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG