Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: скасування акредитації російських ЗМІ в Україні є надмірним рішенням


Дуня Міятович

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович назвала надмірними дії української влади з обмеження роботи в країні російських журналістів.

«Турбує брак прозорості у цьому питанні. Влада має повністю пояснити причини такого кроку і надати список медіа, які підпадають під його дію», – заявила Міятович, яку цитує сайт ОБСЄ.

12 лютого Верховна Рада вирішила тимчасово зупинити акредитацію російських ЗМІ для роботи в державних органах України. У парламенті заявили, що «деякі ЗМІ Росії фактично ведуть інформаційну війну» всередині України.

Пізніше Служба безпеки України склала список із понад 100 російських ЗМІ, акредитація яких тимчасово припинена.

25 лютого Служба безпеки України затримала в Києві двох журналістів російських каналів НТВ і ОРТ. Як повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, їх термін перебування в Україні скоротили і найближчим часом вони покинуть територію держави. За його словами, для затриманих протягом наступних п’яти років діятиме заборона на в’їзд в Україну. При цьому в СБУ не пояснили, чому затримали російських журналістів. За повідомленням ОБСЄ, цих журналістів вже депортували.

XS
SM
MD
LG