Доступність посилання

ТОП новини

На зустрічі у Брюсселі говоритимуть про безпеку газопостачання – Єврокомісія


Темою тристоронньої зустріч у Брюсселі, у форматі Україна-Росія-Єврокомісія, має стати безпека газопостачання, повідомила речниця єврокомісара з питань Енергетичного союзу Анна-Каїса Ітконен.

«Єврокомісар з питань Енергетичного союзу Марош Шевчович направив листа Росії та Україні із запрошенням міністрам цим країн на тристоронню зустріч у Брюсселі у понеділок, 2 березня. Наразі ми чекаємо на остаточне підтвердження від обох сторін. Метою цієї тристоронньої зустрічі, за посередництва Європейської комісії, має стати обговорення енергетичної безпеки і питань газопостачання», – зазначила Ітконен у четвер, 26 лютого, на брифінгу у Брюсселі.

Представники «Нафтогазу» підтвердили готовність брати участь у тристоронніх переговорах.

Російська сторона своєї участі наразі не підтвердила.

Сьогодні у «Газпромі» заявили про готовність постачати газ в Україну не через пункти пропуску, які перебувають на території, контрольованій сепаратистами. Але речник російської компанії Сергій Купріянов наголосив, що перерахованої «Нафтогазом» передоплати вистачить тільки на постачання палива до кінця тижня.

Учора, 25 лютого, голова правління української компанії Андрій Коболєв написав листа-відповідь голові правління «Газпрому» Олексію Міллеру. У листі Коболєв зазначив, що «Газпром» виконує заявку «Нафтогазу» на поставку оплачених обсягів газу лише на 40% і наголосив, що «поставка газу і зміна пунктів поставки здійснюється тільки за взаємною згодою сторін».

Різниця в підрахунках балансу виникає через те, що «Газпром» попередніми днями почав постачати газ на території, підконтрольні проросійським сепаратистами і російськими військами. Ці обсяги газу подаються через газовимірювальні станції і трубопроводи, які Україна наразі не контролює.

XS
SM
MD
LG