Доступність посилання

ТОП новини

Британія не допустить розвалу української армії – Гаммонд


Міністр закордонних Британії Філіп Гаммонд

Міністр закордонних Британії Філіп Гаммонд не виключає можливості продовження наступу сепаратистів на Донбасі.

«Наразі Росія не виконує свої зобов’язання, взяті у Мінську. Це правда, що упродовж останніх кількох днів кількість обстрілів скоротилася, і ми вітаємо це. Але ми бачимо, що сепаратисти перегруповують свої сили, озброєння і поповнюють запаси. Ми не бачимо знаків, що сепаратисти планують надовго припинити бої. Ми мусимо бути підготовлені до можливого подальшого наступу», – зазначив Гаммонд у п’ятницю, 27 лютого, під час прес-конференції у Будапешті.

У разі погіршення ситуації на Донбасі Британія може переглянути рішення щодо надання Україні летальної зброї, наголосив Філіп Гаммонд.

«Ми чітко заявили, що ми не можемо допустити, щоб українська армія розвалилася під тиском. На цей момент ми вирішили не надавати українській армії летальної зброї, але ми зберігаємо право переглянути це рішення, якщо ситуація зміниться», – сказав голова МЗС Британії.

Сьогодні, 27 лютого, у прес-центрі АТО повідомили, що за минулу добу на Донбасі загинули 3 українських військових, семеро було поранені.

12 лютого лідери України, Франції, Німеччини та Росії домовились про припинення вогню на Донбасі від 15 лютого. Останні два дні в штабі АТО фіксують зменшення обстрілів на Донбасі. Учора українські військові почали відведення важкого озброєння від лінії розмежування, що також передбачено Мінськими домовленостями.

7 лютого президент України Петро Порошенко, виступаючи на Мюнхенській конференції з питань безпеки, заявив, що від початку конфлікту на Донбасі в боях за захист Вітчизни загинули вже 1432 українських військових.

За даними ООН, від початку конфлікту на Донбасі загинули 5800 людей.

XS
SM
MD
LG