Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Держдума підтримала документ про порядок виключення з «іноземних агентів»


Держдума Росії

Держдума Росії ухвалила у другому і третьому читаннях президентський законопроект про порядок виключення некомерційних організацій з реєстру «іноземних агентів». Це відбулося у п’ятницю, 27 лютого.

Документом передбачається, що для виключення некомерційної організації з реєстру «іноземних агентів», вона має подати до Мін’юсту Росії відповідну заяву. Профільне відомство у цьому випадку має негайно, повідомивши органи прокуратури провести позапланову перевірку некомерційної організації. За результатами перевірки може бути ухвалене рішення про виключення організації зі списку «іноземних агентів».

Закон про включення некомерційних організацій до списку «іноземних агентів» діє у Росії з 2012 року. Він зобов’язує організації, які займаються політичною діяльністю і отримують фінансування з-за кордону, реєструватися як «іноземних агентів». Російські правозахисні організації бойкотували цей закон.

Минулого року у Росії Міністерство юстиції надало право примусово реєструвати у цьому реєстрі некомерційні організації. Наразі цей список налічує понад 40 некомерційних організацій.

XS
SM
MD
LG