Доступність посилання

ТОП новини

Кандидатури, відібрані на посаду директора НАБ, можна буде оскаржити – активісти


Голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін

Активісти громадської організації «Центр протидії корупції» заявляють про потрапляння до другого туру конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро кандидатів, які не відповідають вимогам профільного закону, і наголошують, що у разі, якщо хтось із цих осіб потрапить до фінальної трійки, яку конкурсна комісія пропонуватиме президенту, її рішення можна буде оскаржити у суді.

«Під час відбору кандидатів на посаду директора антикорупційного бюро, конкурсна комісія розглядає документи учасників, які не можуть претендувати на посаду директора антикорупційного бюро. Так, наприклад, кандидат на посаду директора, колишній грузинський посадовець Давід Сакварелідзе під час першого туру співбесід на посаду директора НАБ не підтвердив своє володіння українською мовою, що є однією з вимог до директора бюро, відповідно до українського законодавства. Тим не менше, конкурсна комісія розглянула його кандидатуру та обрала його до короткого списку претендентів на 2 тур співбесід», – наголошують у Центрі протидії корупції.

«У разі, якщо він стане 1 з 3 кандидатів, які пропонуватимуться комісією президенту, існує великий ризик оскарження рішення комісії у суді», – зазначив голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Крім того, за словами члена правління Transparency International Україна Ярослава Юрчишина, на етапі першого туру у комісії були запитання і до декларації іншого кандидата, прокурора Анатолія Матіоса. «Тим не менше, він пройшов до 2-го туру, хоча комісія не озвучила поіменно, хто саме з її членів підтримав цю кандидатуру. Громадськості було б дуже цікаво знати та бачити публічно, як цього вимагає законодавство, хто саме підтримав кандидатуру з суттєвими зауваженнями до «прокурорської» декларації та рекомендував для «шортлисту» кандидатів», – додав Юрчишин.

У комісії, яка займається конкурсним відбором кандидатів, цю заяву поки не коментували. Чергове її засідання якраз триває.

28 лютого сайт президента України оприлюднив перелік із 21 кандидата, який відібрано до другого туру конкурсу на посаду голови Національного антикорупційного бюро.

Згідно з законодавством, за підсумками конкурсу комісія має запропонувати президентові 3 кандидатури на посаду директора Національного антикорупційного бюро. З цього переліку глава держави має обрати одну і запропонувати її на розгляд Верховної Ради.

XS
SM
MD
LG