Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз України» – корупційна яма – експерт


«Відбувається дві війни: одна на сході України, а друга – з корупцією. Основним джерелом корупції є енергетична сфера»

Окрім війни на Сході, українська влада повинна подолати корупцію без якої, на думку експертів, Україні буде важко стати дійсно європейською країною, – вкотре наголосили експерти у Вашингтоні на конференції з американо-української співпраці.

В Україні, за словами доповідачів, є чотири основні проблеми: російська агресія на Сході, енергетична безпека, стан економіки та корупція.

Андерс Аслунд, експерт Інституту Пітерсона, переконаний, що основним джерелом української корупції є енергетичний ринок та оборудки з газом.

«Якщо ви подивитеся на ситуацію в енергетиці України - це повна безгосподарність. Україна має величезні ресурси. Україна упродовж п’яти років може почати сама забезпечувати себе газом. Україні не потрібен російський газ. Російський газ є основним джерелом корупції на вищому рівні в Україні. Схема доволі проста: купити дешевий газ в Росії та продати його за вищою ціною у себе вдома», – заявив Андерс Аслунд.

Василь Філіпчук з міжнародного центру перспективних досліджень погоджується з оцінкою Аслунда.

«Вже стільки переговорено, що потрібно знищити цю корупційну яму під назвою «Нафтогаз України». Потрібно лібералізувати газовий ринок, запустити на український ринок газу і електроенергії всі іноземні компанії, які хочуть там працювати. Рецепти всім добре відомі. Але цього не відбувається. Чому? Залишається тільки здогадуватись чому, адже впровадження європейських норм у торгівлю газом одразу б усунуло корупційну складову, одразу б оздоровило українське суспільство, не говорячи про те, щоб зміцнило безпековий елемент щодо відносин з Російською Федерацією, але цього не робиться», – заявив Василь Філіпчук.

«Україна веде дві війни», – вважає заступник директора Інституту європейських, російських та євразійських досліджень Університету ім. Джорджа Вашингтона Роберт Орттунґ.

«Очевидно, що відбувається дві війни: одна на сході України, а друга – з корупцією. Основним джерелом корупції є енергетична сфера, і це велика проблема для України», – заявив експерт.

Роберт Орттунґ вважає, що США та ЄС повинні сфокусуватися на допомозі громадському сектору у боротьбі з корупцією: розвивати незалежні медіа, сприяти малому бізнесу та мати якомога менше справ з урядом.

Джонатан Кац – заступник помічника керівника агентства США з міжнародного розвитку – сказав, що уряд США також активно сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні.

«Уряд США має намір допомогти Україні та українцям у боротьбі з корупцією шляхом підтримки місцевого і центрального уряду. Ми також підтримуємо розвиток громадянського суспільства, зміцнюємо незалежні ЗМІ в рамках нашої програми Umedia, яка підтримує журналістські розслідування, що допомагають виявляти корупцію на місцевому та національному рівнях», – сказав він.

За словами Джонатана Каца, у США схвально ставляться до заснування антикорупційного бюро та сподіваються, що політична воля українського уряду зробить його діяльність ефективною.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG