Доступність посилання

ТОП новини

Міноборони: військові завершують відведення важкого озброєння


Спостерігачі ОБСЄ біля колони з важким озброєнням українських сил, яке відводять від лінії зіткнення, 26 лютого 2015 року

Українські Збройні сили завершують відведення озброєння калібром 100 міліметрів від лінії зіткнення на Донбасі, повідомляє Міністерство оборони України.

«Від лінії, визначеної мінськими угодами, за останній час було відведено фактично всю артилерію калібру 100 мм, зокрема гармати «Рута» і «Рапіра», – мовиться в повідомленні відомства.

За даними Міноборони, процес відбувається згідно з планом заходів на виконання мінських угод, підписаним у Спільному центрі з контролю і координації питань щодо припинення вогню і поетапної стабілізації лінії розмежування сторін. Цей документ був узгоджений з особами, що брали участь у підписанні мінських угод, додали в Міноборони.

Згідно з цим планом, озброєння мали відводитися одночасно обома сторонами конфлікту під наглядом спостережної місії ОБСЄ.

«Українська сторона суворо дотримується даних вимог і безперешкодно допускає наглядачів до місць перебування відведеного озброєння, чого неможливо домогтися від бойовиків. На жаль, російсько-терористичні війська в зоні конфлікту на Донбасі продовжують концентрувати сили і засоби на окремих ділянках та напрямах, значно посилюючи свої основні ударні тактичні групи, обстрілюють передові позиції українських військ, а також проводять атакувальні дії тактичного рівня», – заявили у відомстві.

У Міноборони нагадали, що в разі невиконання сепаратистами домовленостей українська сторона поверне важке озброєння на позиції «у рекордно короткі терміни».

Представники бойовиків заявили, що вже завершили відведення свого важкого озброєння. Українські силовики кажуть, що насправді сепаратисти перегруповують свої сили для завдання нових ударів.

XS
SM
MD
LG