Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Ізраїлю заявляє про погані наслідки ядерної угоди з Іраном


Біньямін Нетаньягу під час виступу в Конгресі США, 3 березня 2015 року

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявляє, що, незважаючи на останні примирливі заяви посадовців Ірану, влада в Тегерані залишається ворогом не тільки для його країни, але й для Сполучених Штатів.

Виступаючи на спільному засіданні обох палат Конгресу США у Вашингтоні, він заявив, що США не мають дозволити Іранові продовжити його ядерну програму. За словами Нетаньягу, пропонована домовленість із Тегераном не зупинить його шляху до створення ядерної зброї.

Будь-яка домовленість, яка не вимагатиме від Ірану повністю ліквідувати його ядерну програму, погана й матиме наслідки для майбутнього, сказав Нетаньягу й додав, що «буде краще взагалі без ніякої домовленості».

Кількадесят конгресменів і сенаторів-демократів бойкотували виступ Нетаньягу. Президент Барак Обама, теж демократ, уже критикував таку позицію Біньяміна Нетаньягу, виступаючи за досягнення ядерної домовленості з Іраном.

Офіційне запрошення ізраїльському лідерові надіслав спікер Палати представників, республіканець Джон Бейнер, таким чином порушивши звичний порядок, коли іноземних лідерів закликає виступити у Вашингтоні Білий дім.

Біньямін Нетаньягу виступив у Вашингтоні в той час, як державний секретар США Джон Керрі веде цими днями ядерні переговори з Іраном у Швейцарії.

Цього місяця міжнародна спільнота й Іран мали б досягти постійної політичної домовленості щодо суперечливої іранської ядерної програми. Остаточну домовленість між шістьма провідними державами світу й Іраном, із технічними подробицями, мають укласти до кінця червня.

У світі підозрюють, що Іран намагається чи намагався таємно створити ядерну зброю. Іран заперечує це, але доказів суто мирного, як він заявляє, характеру його ядерної програми досі так і не надав.

Провідні політики й релігійні діячі Ірану часто виступають із антиізраїльською риторикою, заперечуючи саме право держави Ізраїль на існування. Цим був особливо відомий попередній президент Махмуд Ахмадінежад, який багато разів погрожував «стерти Ізраїль із мапи світу».

XS
SM
MD
LG