Доступність посилання

ТОП новини

Екс-міністра фінансів затримали в Іспанії


Екс-міністр фінансів України Юрій Колобов. Архівне фото.

Справа Колобова може набути несподіваного обороту – політолог

У Генпрокуратурі терміново готують документи на видачу затриманого в Іспанії екс-міністра фінансів Юрія Колобова. Йому інкримінують розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. Процес екстрадиції колишнього урядовця може тривати кілька місяців і залежатиме від того, наскільки переконливі документи іспанському правосуддю надасть Генпрокуратура України.

За даними Інтерполу, колишнього урядовця затримали 3 березня в іспанському місті Альтеа. У Генеральній прокуратурі України підтвердили цю інформацію і повідомили, що терміново готують документи про його видачу.

Радник міністра внутрішніх справ, народний депутат Антон Геращенко в коментарі Радіо Свобода зазначив, що екстрадиція в значній мірі залежить від того, наскільки переконливі матеріали Генпрокуратура запропонує іспанському правосуддю.

Антон Геращенко
Антон Геращенко

«Це може тривати декілька місяців. Не можу судити за іспанського суддю – як швидко він ухвалить таке рішення. Дуже багато залежатиме від повноти матеріалів, які надасть українська сторона», – каже він.

Радник очільника МВС зазначає, що немає даних, які б свідчили про причетність екс-міністра фінансів до масових вбивств під час подій на Майдані. Можливо, саме тому, на відміну від інших втікачів, він подався до Європи, а не до Росії.

У Росії не надто комфортно. Наскільки мені відомо, то всіх товаришів, які живуть у Росії – Курченка, Януковича, Азарова – серйозно розводять на гроші правоохоронні органи
Антон Геращенко

«Мабуть, у Росії не надто комфортно. Наскільки мені відомо, то всіх товаришів, які живуть у Росії – Курченка, Януковича, Азарова – серйозно розводять на гроші правоохоронні органи. Зрештою, порівняно з іншими членами команди Януковича, він був проєвропейськи налаштований. Ото й потягнуло в Європу», – зауважив Антон Геращенко.

Соратник, але не член «сім’ї»

Юрія Колобова вважають близьким соратником колишнього першого віце-прем’єра Сергія Арбузова, який належав до оточення Віктора Януковича – «сім’ї». Натомість політолог Кость Бондаренко запевняє, що безпосередньо Юрій Колобов не входив до найближчого кола соратників колишнього президента.

Кость Бондаренко
Кость Бондаренко

«Ніколи не було у нього дуже добрих стосунків із Сашком Януковичем, у нього були напружені стосунки із [міністром доходів і зборів] Клименком. Він залишився єдиний напевно із Кабміну, хто не виїхав під час Майдану і передавав справи фактично. І жив собі спокійно в Україні до серпня минулого року», – розповів Кость Бондаренко Радіо Свобода.

Політолог припускає, що справа Юрія Колобова може набути несподіваного обороту, адже деякі документи міністр фінансів підписував разом із тодішнім міністром економіки Петром Порошенком.

«Закупка «Укртелекомом» спецобладнання – під цим документом стоїть підпис не лише міністра фінансів Колобова, а й міністра економіки Порошенка
Кость Бондаренко

«Закупка «Укртелекомом» спецобладнання – це та справа, яка йому інкримінується. І під цим документом стоїть підпис не лише міністра фінансів Колобова, а й міністра економіки Порошенка. Ті, хто ініціював справу проти Колобова, насправді, на певному етапі можуть витягнути з рукава певний «джокер», – зазначає Кость Бондаренко.

Юрію Колобову разом із Миколою Азаровим і Віктором Януковичем інкримінують зловживання службовим становищем з корисливою метою, внаслідок чого держава зазнала збитків на 220 мільйонів гривень. У січні за поданням Генпрокуратури суд ухвалив рішення про взяття їх під варту.

  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG