Доступність посилання

ТОП новини

Ахметов у Бердянську готує «коридор» у Крим для Путіна? (Огляд преси)


Ахметов у лютому заслав своїх «козачків» до Бердянська з клопотанням про оренду аеродрому

Влада Бердянська готує «кримський коридор» для російського агресора, стверджує газета «Україна молода». Видання нагадує, що анексія Росією українського Криму розпочалась із взяття путінськими спецназівцями під свій контроль аеропорту Севастополя, на якому невдовзі приземлилося кілька десятків військово-транспортних літаків із десантом. Газетярі зазначають, що ще у 2010 році цей аеропорт був переданий в оренду підконтрольним Рінату Ахметову структурам. Нині ж, за твердженням видання, цей самий пан Ахметов у лютому заслав своїх «козачків» до Бердянська з клопотанням про оренду аеродрому і в цьому курортному містечку. В офіційному листі від «Метінвесту» йдеться про те, ніби він претендує на «лише» адмінбудинок із прилеглою до нього земельною ділянкою. Але ж на цій ділянці не що інше, як злітно-посадкові смуги для військового транспорту, наголошує видання. Докладніше про це йдеться у статті «Червоний» Бердянськ – для «зелених чоловічків»?».

Москва використовує «перемир’я» на Донбасі для проведення реорганізації «спецслужб» сепаратистських угрупувань «ДНР» і «ЛНР». Про це, посилаючись на дані «Інформаційного спротиву» пише газета «Україна молода». На даний момент формування цих «міністерств державної безпеки» завершено на 25%. Подальше формування даних структур буде здійснюватися під повним контролем представників російських спецслужб. Загалом, за оцінками американських військових, Росія підтримує сепаратистів на сході України приблизно 12 тисячами солдатів. Йдеться про російських військових інструкторів, техніків з обслуговування сучасних систем озброєння і безпосередньо бойові частини. Ще 29 тисяч солдатів дислокується у Криму, а у безпосередній близькості до українського кордону, але на російській території, перебуває ще 50 тисяч російських вояків.

Захід не втомлюється повторювати, що на Донбасі немає воєнного вирішення конфлікту. Тільки дипломатичне. Однак, як переконує експерт тижневика «Країна», немає ні воєнного, ні дипломатичного способу перемогти. Тільки гібридний – комплексні дії. Дипломатія – один напрям. Другий – задавити Путіна санкціями. Третій – військовий: противник має відчути, що безкарний не залишиться. Кожна знищена бойова одиниця супротивника – це 10 врятованих цивільних. Четверта складова – інформаційна боротьба. Її зараз немає. П’ятий напрямок – відновлення довіри до влади. Їй слід розмовляти з людьми мовою не обіцянок, а результату. Треба створювати Генштаб, який керував би трьома напрямками: Схід, Крим і Придністров’я. І набрати туди людей, які мають бойовий досвід. Бо нинішній не в стані нормально керувати військовими операціями. Фактично країна вижила на плечах добровольчих батальйонів. Вони прийняли на себе перший удар. З них можна створити нову армію. Серед підготовлених до війни кількість жертв менша на 70 відсотків. Хлопці йдуть у добровольчі батальйони без жодної копійки з боку держави. Максимум, що одержали – два полігони та якусь доукомплектовану техніку. Решту купують самі, навіть безпілотники.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG