Доступність посилання

ТОП новини

США: критично важливо повернути Україні контроль над кордоном із Росією


Антоні Блінкен, архівне фото

Критично важливим моментом у втіленні мирного плану на сході України є повернення її кордону з Росією під її контроль, щоб Україна здійснювала суверенітет на цьому кордоні, заявляє заступник державного секретаря США Антоні Блінкен.

Доки не настане відновлення міжнародного кордону між Україною і Росією, Росія і її президент Володимир Путін завжди матимуть можливість змінити перебіг подій у будь-який час – направити нові озброєння, війська, амуніцію і знову розпалити конфлікт, сказав чільний американський дипломат, перебуваючи в Берліні.

При цьому він звернув увагу, що цей критично важливий пункт є останнім у втіленні мирного плану.

Блінкен водночас зазначив: якщо Росія і підконтрольні їй сепаратисти дотримаються всіх своїх зобов’язань, світова спільнота може і почне поступово скорочувати накладені на них санкції. Якщо ж цього не станеться, чи якщо вони підуть на нові агресивні дії, санкції й тиск на них посилять, застеріг чільний представник Держдепартаменту.

«Вибір ясний, і вибрати має Володимир Путін», – наголосив Антоні Блінкен.

Росія заявляє, що не причетна до подій в Україні, є не учасником, а лише «гарантом» мінських домовленостей і відтак не має наміру їх виконувати, і що в Україні немає її військ і озброєнь – усупереч наявним в України й на Заході даними, що Москва підтримує проросійських сепаратистів на сході України не тільки сучасними озброєннями, зокрема, важкими, а й живою силою, в тому числі підрозділами регулярних збройних сил.

Сполучені Штати Америки і Європейський союз нині узгоджують можливість розширити санкції проти Росії, зокрема, проти цілих секторів російської економіки, якщо наступ її військ і сепаратистів на сході України поновиться.

XS
SM
MD
LG