Доступність посилання

ТОП новини

Суд залишає міського голову Запоріжжя на волі під заставу – Сін


Олександр Сін, архівне фото

Міський голова Запоріжжя Олександр Сін повідомив, що суд щодо нього за клопотанням прокуратури вирішив ужити запобіжний засіб у вигляді застави в розмірі 24 тисячі гривень.

На спеціально скликаній прес-конференції він укотре заявив, що не визнає своєї вини.

У перебігу спілкування з пресою міський голова Запоріжжя згадав і про проведену в зоні АТО відпустку. «Я провів три тижні, допомагаючи вирішувати побутові справи. Вода, їжа. Які виникали питання, я їх закривав. Що не міг закрити сам, дзвонив своїм друзям», – розповів посадовець.

Однак наводити докази свого перебування в зоні АТО Олександр Сін не став. На питання журналістів із проханням назвати військову частину, бійцям якої він допомагав, міський голова відповідати не став.

«Досить того, що я відповідаю на всі запитання. Давайте позбавимо цих людей радості спілкування з журналістами. Скажу точно, це підрозділ Міністерства внутрішніх справ», – заявив Олександр Сін.

У середу, 4 березня, він побував на допиті в обласній прокуратурі у зв’язку з обвинуваченням його за статтею 172 Кримінального кодексу України «Порушення трудових прав громадян» через порушення порядку укладання трудових угод з головними лікарями медичних установ міста. Досудове розслідування з’ясувало, що 31 грудня 2014 року міський голова уклав контракти з керівниками комунальних закладів і установ охорони здоров’я міста строком на три місяці, що не відповідає нормі чинного законодавства.

2 лютого міський голова Запоріжжя повідомив про своє бажання провести відпустку у зоні АТО як волонтер. Це стало приводом для активного обговорення в місцевих ЗМІ, окремі з яких навіть припускали, що Олександр Сін утік, щоб уникнути покарання за вже розпочатою прокуратурою кримінальною справою.

Окрім кримінальної справи, щодо мера Запоріжжя розпочато й адміністративну. Підставою для неї стала нецензурна лайка, яку вжив Олександр Сін на адресу народного депутата Олега Ляшка піж час сесії Запорізької міської ради 10 грудня минулого року. Того дня народний депутат та група активістів прибули до міськради. Під час сесії вони зайняли президію і вимагали від Олександра Сіна, аби той склав свої повноваження.Була написана відповідна заява, але через те, що більшість депутатів покинула залу засідань, сесію було закрито. Через годину було скликано позачергову сесію Запорізької міськради, однак депутати не підтримали внесення до її порядку денного питання про відставку Олександра Сіна.

Адміністративний позов щодо Олександра Сіна мав розглядатися в четвер, 5 березня, о третій годині дня в одному з суддів Запоріжжя. У цей час група громадських активістів пікетувала установу з вимогами покарати міського голову Запоріжжя. Як стало пізніше відомо, засідання суду перенесене на 10-у годину п’ятниці, 6 березня.

XS
SM
MD
LG