Доступність посилання

ТОП новини
25 жовтня 2020, Київ 02:22

Грузія хоче нормалізації відносин з Росією – Усупашвілі


Спікер грузинського парламенту Давид Усупашвілі

Спікер грузинського парламенту Давид Усупашвілі заявляє, що від початку конфлікту на Донбасі, відносини між Москвою та Тбілісі погіршилися.

«Відносини погіршилися з поганих на ще гірші, тому що те, що відбувається в Україні є продовження процесу, який почався у серпні 2008 року у Грузії», – сказав Усупашвілі у п’ятницю, 6 березня в інтерв’ю Радіо Свобода.

Росія і Грузія припинили дипломатичні відносини у серпні 2008 року після шестиденної війни.

З грудня 2012 року представники Москви та Тбілісі проводять лімітовані двосторонні переговори у Празі.

Усупашвілі зазначив, що Грузія хоче нормалізації відносин з Росією. «Незалежно від того, як розвиватиметься ситуація, ми повинні жити поряд з Росією», – наголосив спікер грузинського парламенту.

Росія після війни проти Грузії 2008 року, всупереч міжнародним зобов’язанням, залишила війська на території двох сепаратистських регіонів Грузії. Москва заявила, що визнає Абхазію і Південну Осетію за «незалежні держави». Крім неї, з таким визнанням виступили з усіх держав світу тільки союзники Росії – Нікарагуа й Венесуела, а також мала тихоокеанська острівна держава Науру. У Грузії ці регіони визнають за території, тимчасово окуповані Росією.

Бойові дії на Донбасі тривають з квітня 2014 року. Вони почалися після того, як Росія анексувала український Крим. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва будь-які звинувачення відкидає. Росія зазначає, що на Донбасі можуть бути російські «добровольці».

Дивитись коментарі (1)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG