Доступність посилання

ТОП новини

Росія остаточно виходить із Договору про звичайні збройні сили в Європі


Будівля МЗС Росії у Москві

Росія заявляє, що оголошене нею 2007 року зупинення для неї чинності Договору про звичайні збройні сили в Європі стає повним.

Від середи, 11 березня, Росія зупиняє участь у засіданнях Спільної консультаційної групи щодо цього Договору, заявив у вівторок, 10 березня, керівник делегації Росії на переговорах щодо цього Договору Олександр Мазур.

За його словами, подальша участь у цих засіданнях стає для Росії «беззмістовною із політичного і практичного погляду і невиправдано витратною із фінансово-економічного».

Восени 2007 року Росія оголосила, що зупиняє для себе чинність цього Договору, але продовжила брати участь у засіданнях Спільної консультаційної групи.

Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ; англ. CFE) був підписаний 1990 року між країнами-учасниками НАТО, з одного боку, і тодішньої Організації Варшавського договору, з іншого; поправки до договору, які враховували зникнення Радянського Союзу та Варшавського пакту, були внесені на саміті ОБСЄ у Стамбулі 1999 року.

Цей Договір обмежував кількості озброєнь, що їх сторони мали право тримати на територіях неподалік одна одної. Росія заявляє, що після розпаду СРСР і Варшавського пакту, з одного боку, і розширення НАТО, з іншого, ці обмеження для неї не виправдані.

Росія ратифікувала адаптований ДЗЗСЄ. Однак країни-учасники НАТО відмовилися ратифікувати оновлений на Стамбульському саміті договір тому, що Росія не виконала зобов’язань адаптованого ДЗЗСЄ, які передбачають виведення російських військ із Грузії та Молдови.

Крім Росії, адаптований договір ДЗЗСЄ ратифікували Україна, Білорусь, Казахстан.

Грузія і Молдова відмовилися від ратифікації, вимагаючи виведення російських військ згідно із Стамбульськими домовленостями ОБСЄ.

Рішення Кремля остаточно вийти з ДЗЗСЄ дозволяє Росії безперешкодно нарощувати збройні сили вздовж своїх кордонів і не виконувати своїх попередніх зобов’язань про виведення військ.

XS
SM
MD
LG