Доступність посилання

ТОП новини

Люстрація в Україні може бути подарунком для ворогів – Адам Міхнік


Адам Міхнік під час лекції у музеї Тараса Шевченка, 11 березня 2015 року

Польський дисидент і політв’язень, один з ідейних натхненників руху «Солідарність» та редактор «Газети виборчої» Адам Міхнік є противником люстрації в Україні за польським зразком.

«У Польщі був спір довкола люстрації, а я був її противником. Я думав, що єдиний варіант розумної люстрації – це демократичні вибори, а те, що писали в архівах КДБ – не Біблія, якій я можу довіряти, це лише момент для дестабілізації країни. Дійшло до того, що люстратори знайшли якісь документи і заявили, що наш лідер Лех Валенса був стукачем. Щоб його принизити, вбити словами. Тому люстрація в Україні буде подарунком для ворогів. Я б не радив іти цим шляхом», – сказав Міхнік, перебуваючи в Україні.

Якщо чиновник – корупціонер або він незаконно саджав людей у тюрму, то на нього є прокурор і суддя, додав Міхнік і порадив Україні не організовувати рухів ненависті.

Раніше, виступаючи з лекцією перед студентами Києво-Могилянської академії, Адам Міхнік, закликав українців запастись терпінням на 2-3 роки до стабілізації ситуації.

Дивитись коментарі (9)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG