Доступність посилання

ТОП новини

Моґеріні закликає Росію розслідувати вбивство Нємцова


Верховний представник ЄЄ із зовнішньої політики Федеріка Моґеріні
Верховний представник ЄЄ із зовнішньої політики Федеріка Моґеріні

Верховний представник ЄЄ із зовнішньої політики Федеріка Моґеріні закликає владу Росії розслідувати вбивство опозиційного політика Бориса Нємцова.

«Обов’язок російської влади не тільки провести повне і прозоре розслідування вбивства Бориса Нємцова, а й ліквідувати атмосферу підозрілості, ненависті і нетерпимості до іншої думки», – заявила Моґеріні під час виступу у Європарламенті, де у середу, 11 березня, обговорювалася ситуація з демократичними інституціями Росії у зв’язку з убивством Бориса Нємцова.

Моґеріні наголосила, що у Росії триває переслідування опозиційних лідерів та активісти, деякі з них навіть залишають країну через побоювання за своє життя.

Федеріка Моґеріні нагадала про вбивство російських журналістів Анни Політковської та Анастасії Бабурової, юриста Сергія Магнітського, колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка та правозахисників Станіслава Маркелова і Наталії Естемірової.

Російський опозиціонер Борис Нємцов був убитий пізно ввечері 27 лютого у центрі Москви. У ніч на 7 березня були затримані підозрювані у злочині. Слідчі вважають, що організатором і виконавцем злочину є Заур Дадаєв. «Новая газета» у редакційній статті про власне розслідування справи називає ймовірним організатором злочину іншу людину: майора на ім’я Руслан, прізвище якого, за даними видання, відоме президенту Росії Путіну.

XS
SM
MD
LG