Доступність посилання

ТОП новини
08 березня 2021, Київ 01:50

Томбінський: ЄС не робитиме за Київ реформи для виходу українських товарів на європейський ринок


Ян Томбінський

Україна повинна готувати правове підґрунтя і сертифікацію для виходу своїх товарів на європейський ринок, заявив у Києві посол ЄС в Україні Ян Томбінський. За його словами, Євросоюз готовий допомогти українцям у цьому, але впроваджувати відповідні реформи замість Києва не буде.

Томбінський також зазначив, що за умов економічної кризи відкриття ринку ЄС для товарів і послуг з України є можливістю підштовхнути зростання економіки.

«Те, що може підштовхнути економічний розвиток в Україні – це створення підґрунтя для виходу української продукції на різні ринки. Але це не справа європейських партнерів України, це завдання української влади і виробників. Ми можемо допомогти Україні підготувати відповідні інституції. Ми тільки можемо асистувати українському урядові у впровадження реформ і процедур, але замість них цього не робитимемо», – повідомив Томбінський на конференції «Угода про асоціацію: економічні тригери».

Посол ЄС відзначив, що Угода про асоціацію між Україною та Євросоюзом є новим форматом відносин, одне з її завдань – поступова інтеграція українського продукту на європейський ринок.

За даними українського уряду і міжнародних експертів, для цього Україна до кінця цього року повинна впровадити близько двохсот нормативно-правових актів ЄС, міжнародних договорів і стандартів.

У вересні 2014 року Рада Євросоюзу відклала на рік – до 31 грудня 2015 року – застосування положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо запровадження зони вільної торгівлі. Це рішення ухвалене на виконання домовленостей між Україною, Росією та ЄС.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG