Доступність посилання

ТОП новини

Учасникам мітингу пам’яті Шевченка у Криму присудили виправні роботи


Акція у день народження Тараса Шевченка, Сімферополь, 9 березня 2015 року

Один з активістів висловив сподівання, що виправними роботами він займатиметься в парку імені Шевченка

Всі троє учасників мітингу пам’яті Шевченка​, яких 9 березня затримала «​поліція»​, засуджені до виправних робіт. Вільдару Шукурджієву, Олександру Кравченку та Леоніду Кузьміну Залізничний суд Сімферополя присудив по 40 годин громадських робіт, з умовою «​не більше 4 годин на добу»​.

Як повідомляє кореспондент проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії», суд визнав активістів винними за законами Росії в «порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування».

Вільдар Шукурджієв
Вільдар Шукурджієв

«Мене влаштовує таке рішення, оскаржувати я його не буду», – сказав Вільдар Шукурджієв після засідання суду.

Шукурджієв висловив сподівання, що виправними роботами він буде займатися в парку імені Шевченка в Сімферополі.

Затримання Олександра Кравченка, 9 березня 2015 року
Затримання Олександра Кравченка, 9 березня 2015 року

Олександр Кравченко назвав рішення суду «фарсом». Він також розповів, що в ході засідання виступав свідок, який заявив, що не чув із вуст Кравченка будь-яких провокаційних гасел, в чому його спочатку звинувачували «поліцейські».

За словами Олександра Кравченка, у постанові судді припустились помилки і назвали його Тарасом Шевченком. «Судом встановлено, що 9 березня 2015 року я був Тарасом Григоровичем Шевченком», – зацитував Кравченко.

За словами активіста, на аргумент про те, що він міг використовувати на акції до дня народження Шевченка прапор України, оскільки Шевченко є українським поетом, суд відповів, що це твердження є його суб’єктивною думкою, оскільки «в період життя Тараса Шевченка України не існувало, а вона була складовою частиною Російської імперії».

Учасникам акції пам'яті Шевченка в Сімферополі винесли вирок
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Леонід Кузьмін
Леонід Кузьмін

​Леонід Кузьмін по закінченні судового засідання повідомив, що має намір оскаржити вирок. «Мене не влаштовує рішення суду, і я маю намір його оскаржити в терміни, встановлені законом», – зазначив він.

Адвокат активіста Еміль Курбедінов також заявив журналістам про намір подати апеляційну скаргу. «Однозначно, за рішенням суду щодо Кузьміна – ми подаватимемо апеляційну скаргу. Що стосується ще двох учасників акції, яким так само було винесено рішення про громадські роботи, то вони поки вирішують, оскаржувати ці рішення чи ні», – сказав Еміль Курбедінов.

Леонід Кузьмін, Вільдар Шукурджієв та Олександр Кравченко були затримані 9 березня в парку Гагаріна в Сімферополі, де вони брали участь в мітингу з нагоди 201-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Згодом Леоніда Кузьміна звільнили з сімферопольської школи, де він працював учителем історії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG