Доступність посилання

ТОП новини

Достатнього моніторингу за перемир’ям на Донбасі немає – Столтенберґ


Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ

Достатнього моніторингу за припиненням вогню та відведенням важкого озброєння на Донбасі немає, заявляє генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

«Попри те, що це все залишається дуже крихким, Мінські домовленості та припинення вогню є підґрунтям для будь-яких переговорів щодо пошуку мирного рішення. Ми бачимо певне відведення важкого озброєння я і вітаю це, але немає достатнього моніторингу ні за припиненням вогню, ні за відведенням важкого озброєння», – сказав Столтенберґ у четвер, 12 березня, під час прес-конференції у Мадриді.

Єнс Столтенберґ наголосив, що НАТО не шукає конфронтації з Росією, але Росія повинна поважати своїх сусідів і їхні кордони. «Це є передумовою для стабільності і миру у Європі», – зазначив генсекретар альянсу.

7 березня керівник МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штаймаєр повідомив: Росія погодилася, що ОБСЄ має отримати необмежений доступ для проведення моніторингу за дотриманням режиму припинення вогню на Донбасі.

6 березня генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Занньєв повідомив, що й досі представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ не отримали повного доступу до всієї території сходу України.

Необмежений доступ спостерігачів ЄБСЄ до всієї території Донбасу, є одним з пунктів Мінських домовленостей. Але представники СММ ОБСЄ неодноразово заявляли, що сепаратисти відмовляють їм у такому доступі.

XS
SM
MD
LG