Доступність посилання

ТОП новини

В ЄС не отримали письмового запиту від України щодо направлення місії на Донбас – дипломати


У Європейському союзі заявляють, що станом на 13 березня не отримували від України письмового, офіційного запиту щодо направлення на Донбас миротворчої місії ЄС під егідою ООН. Про це Радіо Свобода стало відомо від дипломатичного джерела в ЄС.

«Ми не отримували такого запиту від української сторони. Це питання обговорюється, є дискусії, але формального звернення наразі немає. До Нью-Йорку, штаб-квартири ООН, такий запит також не надходив, наскільки мені відомо», – сказав дипломат.

Як заявив речник МЗС України Євген Перебийніс, Україна направила попередній запит в ООН щодо введення миротворців на Донбас. Остаточний запит буде надісланий після його схвалення Верховною Радою.

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 18 лютого «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй та Європейського союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки».

Згідно з рішенням РНБО, звернення щодо розгортання в Україні міжнародного миротворчого контингенту зумовлене інтересами щодо гарантування національної безпеки України та невідкладного розв’язання кризової ситуації, що склалася в окремих районах Донецької і Луганської областей, забезпечення ефективної імплементації мінських домовленостей.

XS
SM
MD
LG