Доступність посилання

ТОП новини

Виклики – не виправдання, щоб зволікати з реформами – голова цивільних операцій ЄС


Україні потрібен віце-прем'єр з євроінтеграції, наділений владою – керівник цивільних операцій ЄС

Представник Європейської служби зовнішніх дій Кеннет Дін поділився думками про ситуацію в Україні перед її відвідинами

Брюссель – Воєнна ситуація в Східній Україні, безумовно, не допомагає, а, радше, розсіює увагу української влади щодо впровадження реформ і модернізації держави, вважає керівник цивільних операцій ЄС, директор відділу європейського цивільного планування Кеннет Дін, який з 18 до 20 березня відвідає Україну. Водночас, він вважає, що нинішня драматична ситуація в державі робить ці перетворення ще нагальнішими.

Українські громадяни на сході держави мають такі самі права, як і ті, хто мешкає на півночі чи в столиці, вважає Кеннет Дін, керівник цивільних операцій ЄС та директор відділу європейського цивільного планування.

Наступного тижня він упродовж двох днів перебуватиме в Україні, де має намір здійснити низку зустрічей з представниками влади та громадянського суспільства, а також перевірити прогрес державних реформ та роботу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектора цивільної безпеки України.

«Становище, в якому опинилася Україна, робить реформи ще нагальнішими, їх потрібно здійснити якнайшвидше, – пояснює він в інтерв’ю Радіо Свобода. – Важливо наголосити, що реформи, у проведенні яких я і мої колеги з ЄС допомагаємо Україні, актуальні як у мирний час, так і в часи, коли країна шукає способи стабілізувати власне становище».

Кеннет Дін каже, що, безумовно, перед Україною наразі постали великі виклики, але це не має використовуватися як виправдання для повільної модернізації правової системи, органів правопорядку та інших галузей.

Представник Європейської служби зовнішніх дій переконаний, що пересічний громадянин України відчує на собі зміни й реформи, «коли побачить, що рішення в судах ухвалюватимуться на основі фактів та доказів, коли в будь-якій державній установі він зможе отримати адміністративні послуги якісно й швидко, без хабарів».

Керівники можуть змінюватись, але не принципи легітимності та справедливості – Кеннет Дін

Миттєві зміни в ефективності роботи ГПУ не повинні залежати від персоналії, яка стоїть на її чолі
Кеннет Дін

Коментуючи різкі зміни в роботі Генеральної прокуратури після приходу нового генпрокурора Віктора Шокіна замість малоефективного Віталія Яреми, Кеннет Дін каже, що «це одна з причин, чому український народ прагне, щоб ЄС долучився до реформування країни. Такі миттєві зміни в ефективності роботи ГПУ не повинні залежати від персони, яка стоїть на її чолі. Керівники можуть змінюватися, але робота штату прокурорів повинна незмінно здійснюватися відповідно до принципів легітимності, пропорційності, послідовності та справедливості».

Також, на його думку, якщо прем’єр-міністр створить посаду віце-прем’єра з питань євроінтеграції, то саме закон має визначати повноваження посадовця в уряді, який відповідатиме за євроінтеграцію і реформи.

«Має діяти принцип верховенства права, – каже Дін. – Очевидно, щоб домогтися результату, за цією посадою має бути закріплена міністерська структура. Людина, яка її обійматиме, повинна бути наділена реальною владою, має спиратися на закон. Також ця посада повинна передбачати не просто групу людей, яка допомагатиме тій особі, що її обійматиме. Вона повинна мати повноцінний офіс».

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк ще у грудні минулого року обіцяв призначити віце-прем’єра з євроінтеграції, однак цього досі не сталося.

У той же час, у грудні розпорядженням уряду був створений урядовий комітет з питань економічного розвитку та європейської інтеграції, який прем’єр-міністр очолив особисто.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG