Доступність посилання

ТОП новини

Половину 18-го російського «гумконвою» на Донбас склали бензовози – ОБСЄ


У складі частини 18-го конвою, яка перетнула кордон України в пункті пропуску «Донецьк» о 14:39 за київським часом 13 березня і повернулася до Росії опівночі 14 березня за місцевим часом, перебувало 11 бензовозів.

Про це йдеться в повідомленні спостерігачів Організації з безпеки і співпраці в Європі.

За їхніми даними, в складі колони, яка прибула до російського прикордонного пункту «Донецьк» у Ростовській області, було також 11 вантажівок і два допоміжні автомобілі.

«На всіх вантажівках містився напис «Гуманітарна допомога від Російської Федерації». На бортах кількох вантажівок місія спостерегла прапори Російської Федерації і так званих «ЛНР» та «ДНР», – інформують в ОБСЄ.

Російські прикордонники та митники ззовні оглянули кілька вантажівок, українські офіцери не були присутні при огляді вантажу, мовиться в повідомленні.

Інша частина конвою була введена в Україну через пункт пропуску «Матвеєв Курган», де постійної місії ОБСЄ немає.

Як повідомляли в Міністерстві надзвичайних ситуацій Росії, всього у складі цього конвою в Україну ввели понад 50 автомашин.

Президент України Петро Порошенко наприкінці січня назвав такі «конвої» «квазідопомогою». На його думку, вантажі, які «незаконно переправляє на Донбас агресор», складаються «з пального для танків та зброї для терористів».

Ні представники міжнародного комітету «Червоного хреста», ні українські прикордонники не мають змоги оглянути вантажі «гуманітарних конвоїв» Росії.

Україна наголошує, що Росія введенням таких «гуманітарних конвоїв» із невідомими вантажами без згоди і дозволу української сторони грубо порушує українське і міжнародне законодавство.

XS
SM
MD
LG